W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały promocyjne

Piekarnik parowy i zwykły – czym się różnią?

W większości polskich kuchni znaleźć można piekarniki gazowe lub, nieco bardziej nowoczesne, elektryczne. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest dla nich bardzo ciekawa alternatywa – piekarnik parowy.

To urządzenie, które z pozoru nie różni się od tych klasycznych, znanych nam rozwiązań, jednak dzięki jednej funkcji pozwala na przygotowywanie zdrowszych dań. Czym różni się od zwykłych urządzeń i czy warto na niego postawić? Piekarnik parowy – czym różni się od zwykłego?

Na pierwszy rzut oka piekarniki parowe nie różnią się od tych klasycznych czy gazowych – wyglądają podobnie i posiadają praktycznie te same funkcje. Mogą więc działać tak, jak klasyczne urządzenie, umożliwiając opiekanie i grillowanie potraw czy podgrzewanie z termoobiegiem.

Istnieje jednak jedna, zasadnicza różnica – w przeciwieństwie do zwykłych piekarników, umożliwiają gotowanie na parze. Dzięki znajdującemu się wewnątrz pojemnikowi na wodę albo generatorowi pary urządzenie umożliwia przygotowywanie dań w najzdrowszy możliwy sposób.

Dzięki tej metodzie obróbki termicznej potrawy nie tylko zachowują wszystkie swoje wartości odżywcze, ale też wydobywana z nich jest pełnia smaku. I, co bardzo istotne dla miłośników zdrowego odżywiania, posiłki mogą być przygotowywane bez choćby grama tłuszczu.

Korzystając z piekarnik na parze: nie musisz obawiać się wysuszenia dań – zawsze będą one soczyste i pełne smaku; zyskasz możliwość sprawnego odgrzania potrawy bez konieczności użycia mikrofalówki; przyspieszysz proces przygotowywania dań – zastosowanie pary pozwala skrócić pieczenie nawet o 20%.

Wszystko to sprawia, że piekarniki parowe z jednej strony mogą zastąpić te zwykłe, a z drugiej posiadają dodatkową funkcję, co czyni je bardziej funkcjonalnymi. Dedykowane są więc wszystkim – zarówno tym, którzy preferują tradycyjne pieczenie, jak też miłośnikom zdrowego odżywiania.

Kupujesz piekarnik parowy?

Postaw na nowoczesne funkcje!

Wiesz już, czym piekarnik parowy różni się od zwykłych urządzeń tego typu, więc czas, byś zastanowił się nad wyborem tego najlepszego. Przede wszystkim – weź pod uwagę funkcje, jakie oferuje, bo to dzięki nim zyskasz możliwość przygotowywania dań na różne sposoby i w o wiele większym komforcie.

Warto przede wszystkim sprawdzić, czy piekarnik posiada funkcję automatycznego doboru optymalnej ilości pary. Np. w urządzeniach marki Electrolux zastosowano funkcję Steamify, która ustali wszelkie parametry pracy za Ciebie – wystarczy tylko, że wybierzesz temperaturę.

Równie przydatnym rozwiązaniem jest termosonda, która monitoruje temperaturę wnętrza potrawy i gdy będzie ona gotowa, zasygnalizuje wyłączenie piekarnika.

Najbardziej wymagającym osobom polecamy natomiast funkcję zdalnego sterowania piekarnikiem za pomocą aplikacji w telefonie. MyElectroluxKitchen pozwoli wybrać ulubiony przepis, a piekarnik sam dostosuje optymalne ustawienia – dzięki temu danie wyjdzie perfekcyjnie!

Możliwy jest nawet zakup wariantu z wewnętrzną kamerą, dzięki której będziesz śledzić postęp pieczenia bez otwierania drzwiczek piekarnika.

Zalety aplikacji:

Zdalne sterowanie Monitorowanie pieczenia

Dostęp do ciekawych i zdrowych przepisów

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa