W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Piekło ukryte wśród drzew, gruzu i milczenia… [FOTO]

Aktywistki z Inspektoratu Mielec – Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce opisały co zastały na jednej z interwencji w Kolbuszowej.

Po odebraniu zgłoszenia od zaniepokojonych ludzi, udałyśmy się na miejsce. Wychodząc z auta, natychmiast „powitała” nas liczna gromada psów, wolnobiegających z agresją lękową.

Psów, na oko tych wolnobiegających żyjących w pustostanie obok posiadłości ich opiekuna, było tam ok 20, wychudzone, głodne, ze zmianami skórnymi, pełne pcheł i kleszczy… W domu z kolei zamkniętych, widocznych ok kolejnych 20… Nie wiemy ile fizycznie mogło ich tam być, bo jest jeszcze piwnica w której, ciężarne suczki rodziły potomstwo..

Po ogarnięciu terenu – brud, graciarnia, pełna much, smrodu, moczu i tony kup, jednak najgorszym było znalezienie zwłok małego szczeniaka w znacznym już rozkładzie, a dalej – zwłok dorosłego psa w zaczynającym się rozkładzie..

Nie wiemy ile jeszcze może być tam martwych zwierząt bo pustostan jest mocno zagracony, szkłem, deskami, gruzem… To coś okropnego. Idąc na miejsce interwencji, przy drodze w krzakach, usłyszałyśmy okropne skomlenie i tam siedziały one – 6 przerażonych, wychudzonych, pełnych kleszczy i pcheł szczczeniaków. Nie wiemy skąd się wzięły, ale możemy się domyślać, bo cała Kolbuszowa obfituje w kolekcjonerstwo psów. Szczeniaczki zgodnie z działaniami statutowymi o zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie naszego działania, zostały zabezpieczone w DT, gdzie przejdą pełną diagnostykę, profilaktykę u weterynarza. A później po odchowaniu, odkarmieniu, pielęgnacji, leczeniu jeśli będzie potrzebne ( a tutaj nie mamy wątpliwości że będzie potrzebne) będziemy im szukać domków, tych najlepszych, jedynych, które wynagrodzą im ten horror życia, życia kruchych wygłodzonych osesków…

Bardzo potrzebujemy Państwa wsparcia, możecie wpłacić cegiełkę https://www.ratujemyzwierzaki.pl/kolbuszowa2A jeśli ktoś nie może, to prosimy o udostępnienie, to również wielka pomoc ❤ Naszym celem, będzie odebranie wszystkich piesków i pozbawienie praw do posiadania zwierząt ich obecnego opiekuna, którego sytuacja przerosła, choć wiemy, że walka będzie trudna, ponieważ miasto wiedziało, ludzie wiedzieli, nikt z tym nic nie zrobił. Jedni dlatego, że nic nie mogli więcej niż zawiadamianie służb, drudzy woleli przejść obok udając, że nie dzieje się tam nic nienormalnego, a służby traktowały tylko mandatami.

ZŁO WYRZĄDZANE ZWIERZAKOM MUSI W KOŃCU SIĘ SKOŃCZYĆ !

Bądźcie z nami, bo to dopiero początek, będziemy potrzebować każdego wsparcia !

Tutaj możecie zasilić Naszą Skarbonkę Pomocy dla Zwierzaków, tych maleńkich szczeniaczków jak i reszty, które nadal tam są https://www.ratujemyzwierzaki.pl/kolbuszowa2

Udostępnienie postów to też ogromna pomoc, dlatego jeśli nie możesz zasilić grosikiem -udostępnij ❤

Reagujcie na krzywdę zwierząt, nie bądźcie obojętni… Jeśli widzicie potrzebujące zwierzęta powiadomcie Nas, zrobienie czegokolwiek w kierunku pomocy zwierzakowi potrzebującemu, jest początkiem, żeby uratować, jego zdrowie czy życie 🖤🐾🖤

Zobacz też...