W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Piękno Bieszczad w uniesieniach literackich [FOTO, VIDEO]

W piątek (tj. 15 września 2018 roku) w nowej siedzibie Mieleckiego Towarzystwa Literackiego odbyło się spotkanie z twórczością Jerzego Gronkiewicz.

Całość rozpoczęła się o godzinie 16.00 i potrwała blisko dwie godziny. Uroczystość poprowadził prezes towarzystwa – Zbigniew Michalski.
Własne interpretacje utworów tego dnia prezentowały uczennice mieleckich liceów: Anita Róg oraz Aleksandra Kościelna.

Zaskoczeniem dla licznej grupy uczestników tego spotkania, była obecność żony artysty – pani Beaty, która również deklamowała wiersze swojego męża. Zdarzało się także, iż czynili to razem, tworząc pięknie wybrzmiewające dialogi. Sam poeta urozmaicił to popołudnie, wykonując swoje piosenki. Grał na gitarze i śpiewał, oczywiście swoje teksty. Twórczość pisarza związana jest z pięknem przyrody, opisywaniem ulotności chwil oraz zauroczeniem piękna codzienności. Jak wypowiadała się jedna z uczestniczek spotkania: ,,jest to poezja na każdą porę roku”!
To popołudnie literackie, jak bywa w zwyczaju, zakończyło się licznymi rozmowami z Jerzym Gronkiewicz i charakterystycznym podpisywaniu tomików poezji. Ty miłym akcentem Mieleckie Towarzystwo Literackie rozpoczęło swój kolejny sezon artystyczny.

Wśród obecnych na widowni był także kandydat na Prezydenta Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

 

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

„Niemego kina” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Mielec [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piknik w Melexie [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa