W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Piękno Bieszczad w uniesieniach literackich [FOTO, VIDEO]

W piątek (tj. 15 września 2018 roku) w nowej siedzibie Mieleckiego Towarzystwa Literackiego odbyło się spotkanie z twórczością Jerzego Gronkiewicz.

Całość rozpoczęła się o godzinie 16.00 i potrwała blisko dwie godziny. Uroczystość poprowadził prezes towarzystwa – Zbigniew Michalski.
Własne interpretacje utworów tego dnia prezentowały uczennice mieleckich liceów: Anita Róg oraz Aleksandra Kościelna.

Zaskoczeniem dla licznej grupy uczestników tego spotkania, była obecność żony artysty – pani Beaty, która również deklamowała wiersze swojego męża. Zdarzało się także, iż czynili to razem, tworząc pięknie wybrzmiewające dialogi. Sam poeta urozmaicił to popołudnie, wykonując swoje piosenki. Grał na gitarze i śpiewał, oczywiście swoje teksty. Twórczość pisarza związana jest z pięknem przyrody, opisywaniem ulotności chwil oraz zauroczeniem piękna codzienności. Jak wypowiadała się jedna z uczestniczek spotkania: ,,jest to poezja na każdą porę roku”!
To popołudnie literackie, jak bywa w zwyczaju, zakończyło się licznymi rozmowami z Jerzym Gronkiewicz i charakterystycznym podpisywaniu tomików poezji. Ty miłym akcentem Mieleckie Towarzystwo Literackie rozpoczęło swój kolejny sezon artystyczny.

Wśród obecnych na widowni był także kandydat na Prezydenta Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa