W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Pierogowe szaleństwo w Górkach [FOTO]

W niedziele w Górkach, w Gminie Borowa odbyły się, już po raz 11, Pierogowe Mistrzostwa Powiatu Mieleckiego. Impreza organizowana pod patronatem Starosty Mieleckiego z roku na rok cieszy się niesłabnącym powodzeniem.


Na tegoroczne „pierogowe święto” ściągnęło kilkaset osób nie tylko z gminy Borowa i nie tylko z Powiatu Mieleckiego. Honorowymi gośćmi byli przedstawiciele władz samorządowych z nieodległego Połańca. Żeby lepiej zapoznać się z charakterem imprezy organizatorzy zaprosili ich również do składu tegorocznego jury, któremu przewodniczył starosta Mielecki Stanisław Lonczak.
Jak co roku jury podczas zamkniętej degustacji ocenia zgłoszone do konkursu pierogi i wybór tego „najlepszego” jest nie lada wyzwaniem dla składu sędziowskiego.


W tym roku za najlepsze pierogi uznało te przygotowane przez koło gospodyń z Dąbrówki Osuchowskiej. Drugie miejsce przypadło pierogom z  Czajkowej, trzecie z Woli Chorzelowskiej. Gospodynie z Pława otrzymały wyróżnienie za najlepiej urządzone stoisko.
Już po ogłoszeniu oficjalnych wyniku tegorocznych zmagań pierogowych stoiska zostały udostępnione publiczności. Niektórzy degustowali przygotowane specjały na miejscu, jeszcze inni zabierali porcje na wynos. W tegorocznych zmaganiach wprowadzono bowiem modyfikację konkursu polegającą na tym, że poszczególne stoiska mogły oferować odwiedzającym swoje produkty za drobną odpłatnością.


Imprezę, jak co roku zorganizowało Góreckie Stowarzyszenie Kobiet Victoria. Za cenny wkład w promocję regionu i przygotowanie wspaniałej imprezy integracyjnej Starosta Mielecki Stanisław Lonczak ufundował dla organizatorów okolicznościowy puchar i nagrodę rzeczową w postaci sprzętu AGD.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa