W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Inne i charytatywne

Pierwsi uchodźcy odnaleźli już swój tymczasowy mielecki adres

W ciągu zaledwie kilku dni mieszkańcy powiatu mieleckiego zgłosili do bazy mieszkaniowej blisko 30 ofert kwater prywatnych dla 91 obywateli Ukrainy. Tymczasowe lokum dostało 19 uchodźców. Baza mieszkaniowa starostwa już działa.

Dzięki utworzeniu i koordynowaniu bazy przez Starostwo Powiatowe w Mielcu, w ciągu niespełna tygodnia, tymczasowe zakwaterowanie w Mielcu i powiecie mieleckim znalazło 19 Ukraińców. Wszystko za sprawą otwartych serc mieszkańców, którzy zgłosili do nas chęć nieodpłatnego udostępnienia uchodźcom łącznie 29 adresów na mapie całego powiatu – w większości pokoi, ale także domów (ponad 24% wypełnionych ankiet) oraz mieszkań (10% wypełnionych ankiet).

Ponad 93% właścicieli nieruchomości zgłaszanych do bazy wyraziło wolę przyjęcia rodzin i grup uchodźców z dziećmi, a prawie 52% – potrzebujących przybyłych do Polski wraz ze swoimi zwierzętami domowymi. Dodatkowo, aż 69% ankietowanych zadeklarowało, że zapewni wyżywienie osobom, które tymczasowo zajmą lokum. To kolejne dowody na ogromne zaangażowanie mieszkańców naszego powiatu w niesienie pomocy Ukraińcom, za które – w imieniu swoim oraz osób, którym udało się pomóc – serdecznie dziękujemy!

Osoby zainteresowane nieodpłatnym udostępnieniem swojego lokum w dalszym ciągu zachęcamy do zasilenia bazy mieszkaniowej poprzez wypełnienie ankiety dostępnej TUTAJ. W tym samym miejscu dostępny jest także formularz w języku ukraińskim dedykowany uchodźcom poszukującym tymczasowego adresu na terenie powiatu mieleckiego. Ten dotychczas został wypełniony dwanaście razy – w imieniu kilkudziesięciu Ukraińców, którzy przybywają na Podkarpacie najczęściej w 3,4 i 6- osobowych grupach.

Przypomnijmy, że wszystkie ankiety wypełnione na www.powiat-mielecki.pl trafiają do pracowników Starostwa Powiatowego w Mielcu. Rolą urzędników jest wsparcie uchodźców w odnalezieniu kwater odpowiadających ich najważniejszym wymaganiom, związanym z liczbą wspólnie podróżujących osób, obecnością dzieci lub zwierząt czy specjalnymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności. Koordynatorzy bazy mieszkaniowej pośredniczą w pierwszym kontakcie uchodźców z właścicielami mieszkań dostosowanych do przyjęcia konkretnych grup osób. Kolejne ustalenia dotyczące udostępnienia lokum oraz szczegółowych zasad tymczasowego pobytu uchodźców podejmowane są przez zainteresowane strony, już bez udziału urzędu.

ms

Dysponujesz mieszkaniem, które chciałbyś czasowo udostępnić potrzebującym? Wypełnij naszą ankietę: 

1-1.png

Jesteś uchodźcą z Ukrainy i poszukujesz lokum w powiecie mieleckim? Wypełnij ten formularz:
Ви біженець з України і шукаєте житло в Мелецькому повіті? Заповніть цю форму:

2-2.png
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa