W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Sport

Pierwsza taka ścieżka rowerowa w regionie [FOTO]

Pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka otwarto pierwszą w regionie ścieżkę rowerową typu single track. Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 17 listopada.

Budowa trasy „Biesiadka Trails” była wspólnym przedsięwzięciem Stowarzyszenia „Chodźmy na rower” i Nadleśnictwa Mielec. Mieleckim rowerzystom udostępnili ją, poprzez symboliczne przecięcie wstęgi, starosta mielecki Stanisław Lonczak i nadleśniczy Hubert Sobiczewski.

Ścieżka ma swój początek na parkingu Głęboki Ług przy trasie Mielec – Kolbuszowa i prowadzi przez malowniczy teren biesiadczańskich wydm. Jej twórcy wykorzystali pagórkowate ukształtowanie terenu, aby przejażdżki „Biesiadką Trails” uczynić lokalną namiastką kolarstwa górskiego. Wzorowali się przy tym na  ścieżkach utworzonych w Świeradowie Zdroju. Tam single track powstał jako pierwszy w Polsce, w Mielcu zaś – jako pierwszy na Podkarpaciu.

Pierwsi chętni na leśną przejażdżkę znaleźli się już w dniu oficjalnego otwarcia „Biesiadki Trails”. Prawie czterokilometrową trasą wytyczoną przez Stowarzyszenie „Chodźmy na rower” przejechało około stu cyklistów. Chwalili ścieżkę za to, że jest dobra do treningu i, dzięki ukształtowaniu terenu, można się na niej solidnie zmęczyć. Chętnie korzystali z dodatkowych atrakcji zapewnionych przez organizatorów, w tym poczęstunku z foodtrucka oraz rowerowych zabaw i konkursów dla najmłodszych.

Uczestnicy otwarcia otrzymali pamiątkowe kubki, których ufundowanie wsparło Starostwo Powiatowe w Mielcu.

Zdjęcia: Stowarzyszenie Chodźmy na rower, autor: Wojciech Kokoszka

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa