W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Sport

Pierwsze miejsce SMS im. G. Lato w wojewódzkim turnieju TYMBARKA. Finał ogólnopolski na Stadionie Narodowym

Uczniowie klasy V Niepublicznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego im. G. Lato w Mielcu oraz jednocześnie wychowankowie Piłkarskiej Akademii Stali Mielec – na najwyższym miejscu podium – w sobotę 9 kwietnia, podopieczni trenera Jakuba Korczykowskiego, zwyciężyli w finale wojewódzkim XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Drużyna będzie reprezentować Podkarpacie w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.SMS Mielec już po raz drugi z rzędu okazał się najlepszy w województwie.

W ubiegłym roku tytuł mistrza Podkarpacia zdobyła drużyna trenera Macieja Karasińskiego. To duży sukces zarówno dla szkoły, jak i Klubu Stal Mielec, którego barwy na co dzień reprezentują uczniowie.

Drużyna Jakuba Korczykowskiego rywalizowała w kategorii U-12. Chłopcy od początku do końca byli niepokonani. Pokazali dużą wolę walki, silny charakter i przede wszystkim wysoki poziom umiejętności piłkarskich. Ogromne emocje towarzyszyły nie tylko zawodnikom i trenerowi, ale również rodzicom, którzy dopingowali i wspierali swoje pociechy.

O miano najlepszych Stal Mielec walczyła w pięciu spotkaniach. Wszystkie zakończyły się zwycięstwem:
Stal Mielec – SP Leżajsk 3-0 (bramki: Eryk Kolisz x2, Kacper Kołek)
Stal Mielec – SP Przemyśl 6-0 (bramki: Filip Topór x2, Kacper Kołek, Karol Łysiak, Eryk Kolisz, Hubert Osuch)
Stal Mielec – Stal Stalowa Wola 3-0 (bramki: Eryk Kolisz, Hubert Osuch, Kacper Kołek)
Stal Mielec – Beniaminek Krosno 3-0 (bramki: Hubert Osuch, Karol Łysiak x2)

W ostatnim meczu o zwycięstwo, po zaciętej, pełnej emocji walce, drużyna SMS Mielec wygrała z Resovią Rzeszów 2:1. Bramki zdobyli Eryk Kolisz i Kacper Kołek. Wszystko stało się jasne – 2 maja będziemy reprezentować nasze województwo na Stadionie Narodowym!!!

– To wielki dzień dla chłopców, dali z siebie wszystko. Jestem z bardzo nich dumny – tak sobotnie rozgrywki podsumował trener Jakub Korczykowski. Drużyna walczyła w składzie: Rafał Rudolf, Michał Stala, Kacper Łebek, Kacper Kołek, Hubert Osuch, Damian Kloc, Karol Łysiak, Eryk Kolisz, Filip Topór, Kewin Korzępa.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 15 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad milion dziewcząt i chłopców z całego kraju.

Zdobywcy Pucharu Tymbarku uczestniczą w niezapomnianych piłkarskich wydarzeniach i odwiedzają najwspanialsze, i największe stadiony piłkarskie w Europie oraz oglądają w akcji gwiazdy światowego futbolu. Dotychczasowi triumfatorzy Turnieju odwiedzili takie stadiony jak: Imtech Arena w Hamburgu, Wembley, Camp Nou, Santiago Bernabeu, San Siro oraz Amsterdam ArenA. Jest więc o co walczyć.

 

SMS Mielec

 

slider-do-akceptacji-689x519

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa