W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Pierwsze strzelanie ochotników [FOTO]

41 żołnierzy odbywających szkolenie podstawowe i wyrównawcze w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej wykonało pierwsze strzelanie bojowe w Głogowcu. Od 9 października kandydaci ćwiczą na terenie Garnizonu Rzeszów pod okiem kadry instruktorskiej składającej się z żołnierzy 31. Batalionu Lekkiej Piechoty. Egzamin końcowy odbędzie się w przyszłym tygodniu w sobotę.  

W środę 13 października 41 żołnierzy odbywających szkolenie podstawowe i wyrównawcze wykonało pierwsze strzelanie bojowe z 5,56 mm karabinka GROT. Zajęcia odbyły się na strzelnicy w Głogowcu. Pierwsze takie strzelanie to wielkie przeżycie dla każdego rekruta, który w ubiegłą sobotę przekroczył bramy koszar Podkarpackiej Brygady. Większość z nich nie miała wcześniej okazji poczuć zapachu prochu, czy odrzutu karabinka po wykonanym strzale. 16-dniowe szkolenie jest bardzo intensywne, ale i bardzo urozmaicone. Szkolimy naszych adeptów wg zasady „minimum teorii – maksimum praktyki.

Zajęcia w czasie tzw. „szesnastki” są ukierunkowane na naukę podstawowych zagadnień taktycznych potrzebnych do przetrwania na współczesnym polu walki, z ratownictwa medycznego, topografii ze szczególnym naciskiem na strzelanie bojowe. W przyszłym tygodniu w sobotę kandydaci do Terytorialnej Służby Wojskowej przystąpią do egzaminu końcowego, który zostanie przeprowadzony na „pętli taktycznej”.

Każdy żołnierz podczas tego sprawdzianu wykona wiele zagadnień z taktyki, topografii, ratownictwa medycznego, budowy i eksploatacji karabinka GROT oraz wykona bojowe strzelanie sprawdzające.  Zakończeniem szkolenia podstawowego będzie przysięga wojskowa, która tym razem odbędzie się w Rzeszowie.  Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną rozdysponowani do etatowych batalionów 3. PBOT rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Sanoku, Jarosławiu, jak również pierwsi rekruci zasilą nowotworzony batalion w Przemyślu.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa