Pierwsze zwycięstwo w sezonie. PGE FKS Stal Mielec – Wisła Kraków 2 : 1 [FOTO, VIDEO]

Na boisku przy ulicy Solskiego dziś w Mielcu pojawiła się całkiem nowa drużyna. Rok temu Wisła pokonała Stal 6 do 0, spychając nas na dno tabeli Ekstraklasy. Trener Majewski po ostatnim przegranym meczu w Zabrzu nie krył wzburzenia i irytacji, które dziś zaowocowało zwycięstwem.

W pierwszej połowie nasza drużyna kontrolowała boisko, Stal miała kilka sytuacji podbramkowych, jedną poprzeczkę a przepiękny strzał Koleva w 41 minucie dał prowadzenie. Druaj połowa zaczęła się nieciekawie, Wisła przejęła inicjatywę, doprowadzając do remisu. Jednak po upływie parę minut po dośrodkowaniu Getingera Mateusz Mak główką zdobywa bramkę i ustala w ten sposób wynik końcowy meczu.

Bramki pilnował Rafał Strączek, który po 3 meczach Gliwy dostał od trenera szansę i dziś świetnie się spisywał.

Kibice mogli dziś wreszcie świętować wspólnie długo oczekiwane i ważne zwycięstwo.

Bramki: 1:0 Kolev 42, 1:1 Kliment 47, 2:1 Mak 52

STAL: 13. Rafał Strączek – 6. Marcin Flis, 21. Mateusz Matras, 32. Jonatan de Amo Perez – 23. Krystian Getinger, 11. Maksymilian Sitek – 8. Maciej Urbańczyk, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 27. Marcin Budziński, 10. Mateusz Mak – 92. Aleksandar Kolev.

REZERWOWI: 1. Michał Gliwa, 2. Albin Granlund, 4. Bozhidar Chorbadzhiyski, 5. Mateusz Żyro, 9. Maciej Jankowski, 16. Eryk Galara, 17. Wiktor Kłos, 19. Kacper Sadłocha, 44. Mateusz Wyjadłowski.

Trener: Adam Majewski.

WISŁA: 1. Paweł Kieszek – 4. Maciej Sadlok, 7. Dor Hugy, 8. Aschraf El Manhdioui, 9. Jan Kliment, 15. Matej Hanousek, 20. Konrad Gruszkowski, 21. Nikola Kuveljić, 25. Michal Frydrych, 40. Yaw Yeboach, 92. Michal Skvarka.

REZERWOWI: 31. Mikołaj Biegański, 11. Mateusz Młyński, 16. Jakub Błaszczykowski, 17. Serafin Szota, 43. Dawid Szot, 54. Piotr Starzyński, 77. Stefan Savić, 80. Patryk Plewka, 91. Felicio Brown Forbes.

Trener: Adrian Gula.

Sędzia główny: Szymon Marciniak.

Żółte kartki: Urbańczyk, Budziński, Kolev – El Mahdioui, Sadlok.