Pierwszy dzień IX Memoriału Antoniego Weryńskiego [FOTO]

Za nami pierwszy dzień zmagań drużyn SPR Stal Mielec, KH Koprivnice, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski oraz MKS Padwa  Zamość.

O 15:30 oficjalnego rozpoczęcia turnieju dokonał Wiceprezydent Miasta Mielca- Paweł Pazdan i wtedy też zabrzmiał pierwszy gwizdek meczu.

Na boisko wbiegły drużyny- SPR Stal Mielec oraz MKS Padwa Zamość.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Obydwa zespoły postawiły na szybkie akcje i wznowienia. W ósmej minucie na tablicy widniał wynik 4:4. Po nieudanym podaniu w kontrze Miljana Ivanović goście przechwytują piłkę i wysuwają się na prowadzenie. Różnica bramek nie przekracza dwóch. Po emocjonującej połowie SPR Stal Mielec prowadzi z MKS Padwa Zamość 14:13.

Początek drugiej połowy to pokaz sił gospodarzy. Po bramkach Dimy Smolikau, Kacpra Adamczuk, Kosty Petrović, Miljana Ivanović i Bartka Wojdak Stal prowadzi 20:14.

W kolejnych minutach meczu Zamość próbował odrabiać straty, ale przewaga nadal była po stronie gospodarzy.

W 28 minucie z kontry rzuca Rafał Krupa, który w końcówce meczu zdobywa aż cztery bramki, co w rezultacie sprawia, że mecz kończy się zwycięstwem SPR Stal Mielec 31:25.

SPR Stal Mielec- MKS Padwa Zamość: 31:25 (14:13)

SPR Stal Mielec: Dekarz, Procho, Wilk 1, Monczka 1, Sobut 1, Sobczyk, Pribanić 2, Wołyncew 2, Smolikau 4, Chodara 1, Adamczuk 2, Osmola, Petrović 3, Wojdak 6, Ivanović 3, Krupa 5

MKS Padwa Zamość: Gawryś, Adamczuk, Sałach, Dębiec, Puszkarski 5, Szymański 3, Fugiel S. 3, Mehdizade, Kłoda, Małecki, Kozłowski, Mchawrap 3, Olichwiruk 3, Fugiel T. 3, Pomiankiewicz 3, Obdydź 1, Bajwoluk 1, Proć

Drugim meczem rozegranym pierwszego dnia Memoriału było starcie KH Koprivnice z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Od samego początku pierwszej połowy mecz był bardzo dynamiczny i wyrównany. Mogliśmy zaobserwować piękne akcje, zarówno po jednej i drugiej stronie boiska.

W piątej minucie, po bramce Misiołka i dwóch bramkach Swata Piotrkowianin wysuwa się na prowadzenie. W kolejnych etapach meczu drużynie z Czech ciężko odrobić straty, ale mecz jest bardzo ciekawy i obydwie drużyny  na boisku dają z siebie wszystko.

Pierwsza połowa kończy się zwycięstwem Piotrkowianina 22:19.

Druga połowa zaczyna się dwiema bramkami dla zespołu z Piotrkowa, co jeszcze bardziej zwiększa Ich przewagę nad zespołem z Czech.

Dopiero w 38. minucie Koprivnice próbują dogonić Piotrkowianina, który traci cztery bramki. Na tablicy widnieje wtedy wynik 27:25 dla Piotrkowa.

W 50. minucie fenomenalna gra Piotrkowianina powoduje, że zespół zdobywa bramkę za bramką i zwiększa swoją przewagę nad rywalem.

Mecz kończy się zwycięstwem Piotrkowianina 42:34.

KH Koprivnice- Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: 34:42 (19:22)

KH Koprivnice: Gres 6, Polcar 1, Jezek 2, Brito 6, Bukovsky 2, Grizelj 10, Cadra 2, Hanus 4, Zima, Petrik, Knesl 1, Cab, Cepica

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Ligarzewski, Wawrzyniak 1, Matyjasik 3, Sadowski 4, Babicz 4, Swat 11, Doniecki 4, Czmurski, Mosiołek 3, Kot, Sttolarski 4, Surosz 3, Szopa 1, Pożarek 1, Pocześny 3Partnerami IX Memoriału jest Województwo PodkarpackieMiasto MielecPZL Mielec.

Patronem turnieju jest Powiat Mielecki.

Sponsorzy Memoriału: Elrob, Kronospan, Arras, Euro-Eko oraz Autopart.

Partnerzy Medialni: RDN Małopolska, Handballnews.pl, W Cieniu Jupiterów, Korso.pl, RzeSport.pl, TVP 3 Rzeszów, nowiny24, Polskie Radio Rzeszów, Radio Leliwa, Nowiny – gazeta codzienna oraz Korso – tygodnik regionalny.

Na naszym turnieju nie zabrakło atrakcji dla dzieci, które dzięki Miastu Mielec mogły pokolorować obrazki z naszym miastem.