W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Pierwszy etap budowy Alei Gwiazd Mieleckiego Sportu [FOTO]

Wiemy już jak może wyglądać Aleja Gwiazd Mieleckiego Sportu. Na przełomie maja i czerwca ogłoszone ma zostać postępowanie przetargowe na budowę jej pierwszego etapu.  

Upamiętnienie największych sukcesów i największych sław mieleckiego sportu w postaci specjalnej alei zaproponowali radni miejscy klubu Prawa i Sprawiedliwości.   

Propozycje powstałej właśnie koncepcji projektowej Alei Gwiazd Mieleckiego Sportu przewidują jej lokalizację wzdłuż ulicy Solskiego obok stadionu miejskiego i obok mającej tu powstać nowej hali sportowo-widowiskowej. Głównymi elementami Alei będą sylwetki legend mieleckiego sportu wraz z najważniejszymi informacjami na temat ich dokonań oraz na temat dokonań drużyn w których występowali.

Ustawione będą także makiety najważniejszych obiektów sportowych Mielca – zarówno starej hali sportowo-widowiskowej tzw. Hangar Areny i unikalnego starego piętrowego stadionu Stali Mielec, jak również obiektów, które powstały na ich miejscu.    

Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem dokumentacji przetargowej dla tego zadania inwestycyjnego, które dotyczyć ma części zlokalizowanej wzdłuż wschodniej trybuny stadionu miejskiego. Realizacja  I etapu ma się zakończyć w IV kwartale bieżącego roku. W budżecie Mielca na rok 2018 zarezerwowano na ten cel kwotę 200 tysięcy złotych.

Prace projektowe były koordynowane przez Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości