W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Materiały video

Pierwszy etap rozbudowy bloku operacyjnego [VIDEO, FOTO, DRON]

Zakończył się pierwszy etap rozbudowy bloku operacyjnego
W mieleckim szpitalu zakończył się pierwszy etap prac przy rozbudowie bloku operacyjnego oraz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Jego wnętrza zaprezentowano podczas konferencji prasowej w czwartek, 11 października.

W dobudowanym do szpitala obiekcie znajdują się dwie sale operacyjne ortopedyczne oraz jedna ogólnochirurgiczna, wraz z pomieszczeniami, w których pacjenci będą przygotowywani do zabiegów. Sale wkrótce zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt, a całość inwestycji ma zostać oddana do użytku pacjentów do 10 grudnia br.

Rada i Zarząd Powiatu Mieleckiego zabezpieczyły na tę inwestycję ponad 4 miliony złotych, natomiast Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl blisko 10 milionów złotych pochodzących Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Nowoczesnych urządzeń na bloku operacyjnym będzie wiele – w ramach zadania szpital zakupi łącznie 167 sztuk nowego sprzętu, a także wdroży sieć Wi-Fi, która zapewni sprawne działanie urządzeń medycznych i poprawi komunikację pomiędzy szpitalnymi oddziałami.

Rzeczywiście, prace przy rozbudowie bloku operacyjnego udało się zrealizować bardzo sprawnie. Umowa na realizację zadania z firmą Arkada została podpisana 22 lutego br., początek prac przypadł zaś na marzec br.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu pod nazwą „Poprawa jakości i zwiększenie bezpieczeństwa świadczeń medycznych w Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu”. Jego całkowity koszt to 14 085 740,54 zł. Dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 wyniesie 9 892 962,33 zł, a wsparcie Powiatu Mieleckiego – 4 192 778,21 zł.

 

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa