W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Piesza Pielgrzymka Tarnowska weszła na Jasną Górę [FOTO]

Z powodu braku baterii w telefonie napisanie relacji wczoraj niestety nie było możliwe, dlatego teraz postaram się w kilku słowach zamknąć ostatnie dwa dni naszej wędrówki.

Poniedziałek był dniem Eucharystii – jak co roku po porannej Mszy Świętej w Charsznicy mieliśmy czas na śniadanie, a następnie rozpoczynała się adoracja Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Podczas kolejnego odcinka monstrancja z Ciałem Jezusa towarzyszyła wszystkim grupom, w których prowadzone były nabożeństwa. Dystans, jaki mieliśmy do przejścia, nie był bardzo długi, a możliwością do regeneracji sił był długi postój obiadowy w Żarnowcu.

Szósty dzień pielgrzymki to dzień kapłański, w czasie którego modlimy się o powołania i dziękujemy Bogu za nie. W tym roku Grupa 17 przeżywała wydarzenie szczególne – witaliśmy w naszej wspólnocie nowego kapłana. Chodzi o ks. Damiana Płazę z Dobrynina, który z naszą grupą idzie już po raz ósmy, jednak w tym roku po raz pierwszy jako ksiądz. Na trasie ks. Damian dawał świadectwo swojego powołania, natomiast po apelu w Sokolnikach i powitaniu w grupie udzielał indywidualnego błogosławieństwa każdemu z pielgrzymów.

Czwartek, 24 sierpnia 2017

Wydawać by się mogło, że dopiero co wyruszaliśmy z Placu Katedralnego w Tarnowie, a tymczasem już kończy się nasza droga na Jasną Górę. Ostatni „pełny” dzień pielgrzymowania rozpoczął się mszą w Trzebniowie, pod tzw. Skałkami, gdzie po raz pierwszy doszło do spotkania wszystkich dwudziestu sześciu grup pielgrzymkowych (do tej pory szły one dwoma różnymi trasami). Przed mszą odbyło się nabożeństwo pokutne prowadzone przez kleryków WSD w Tarnowie, a po niej koncert uwielbieniowy seminaryjnego zespołu Betsaida. Cały dzień miał tematykę nawróceniowo-pokutną, a kapłani posługujący spowiedzią z tyłu grupy nie mogli narzekać na brak pracy.

Po dotarciu do miejsca noclegu, zgromadziliśmy się na pożegnalnym apelu. Był on nie tylko czasem dziękowania osobom funkcyjnym za ich pracę, ale przede wszystkim pożegnaniem księdza przewodnika Andrzeja Bajorka z grupą 17 po trzykrotnym jej przewodzeniu. Księdzu Andrzejowi dziękujemy bardzo za wszelkie otrzymane dobro i życzymy powodzenia w dalszej pracy duszpasterskiej !

Piątek, 25 sierpnia 2017

I stało się – dotarliśmy! Dzień 25 sierpnia dla wszystkich pielgrzymujących z Tarnowa był dniem świątecznym, w którym nastąpiło upragnione spotkanie z Jasnogórską Panią.
O godzinie 7 wyruszyliśmy z gościnnych Małusów, by po około 2 godzinach dotrzeć na ulicę Hektarową, czyli ostatni postój na trasie pielgrzymki. Jak co roku po zjedzeniu śniadania rozpoczęły się zabawy i tańce. W tym roku prym wiodła grupa 17, do której dołączyli członkowie grupy 19, przez co bawiliśmy się w iście góralskim stylu.

Następnie przyszedł czas na dokonanie ostatnich przygotowań przed wejściem do miasta – makijaże, fryzury jak i zmiany strojów na bardziej „odświętne”. Po wyjściu z lasu dotarliśmy już do miasta, a następnie na Aleje Najświętszej Maryi Panny, gdzie już u stóp klasztoru oczekiwaliśmy na nasze wejście. W tym roku wchodziliśmy jako 21. grupa, więc musieliśmy poczekać dłuższą chwilę. Gdy w końcu przyszedł czas na naszą grupę, położyliśmy się krzyżem przed samą Jasną Górą, a następnie z piosenką skomponowaną przez Marcina Polusę specjalnie na tę okazję, wkroczyliśmy już do samej kaplicy, by twarzą w twarz spotkać się z Maryją.

O godzinie 17 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta podsumowująca całą pielgrzymkę, w czasie której modlili się z nami biskupi Andrzej Jeż i Stanisław Salaterski.

Jakub Parys

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa