W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Pijany jechał ”zygzakiem”

Ponad 2 promile alkoholu miał kierowca forda, którego wczoraj zatrzymali policjanci w Kolbuszowej Górnej. Informację o jadącym „zygzakiem” kierowcy, przekazali podróżujący tą trasą świadkowie.

Dodatkowo okazało się, że 38-latek kierował pomimo posiadanego sadowego zakazu, a pojazd był uszkodzony i nie posiadał wymaganych badań technicznych. Wczoraj około godz. 21.30, dyżurny jednostki policji został powiadomiony, że przez Widełkę jedzie kierowca forda, który może być nietrzeźwy. Według relacji świadków, mężczyzna poruszał się „zygzakiem” i wykonywał niebezpieczne manewry m.in. wyprzedzając inne pojazdy w miejscu niedozwolonym. Na krajową „dziewiątkę” niezwłocznie pojechali policjanci. Opisywany samochód zauważyli w Kolbuszowej Górnej. Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali kierowcy polecenie do zatrzymania pojazdu. Kierujący transitem mężczyzna ignorował polecenia i jechał dalej.

Z pomocą drugiego radiowozu funkcjonariusze zatrzymali kierowcę forda. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,18 promila alkoholu w jego organizmie. Sprawdzenia w policyjnej bazie wykazały, że 38-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dalsze czynności wykazały, że ford, którym kierował, nie posiadał badań technicznych.

Dodatkowo pojazd posiadał uszkodzenia w związku z uderzeniem w znak drogowy w Widełce. Samochód trafił na policyjny parking. W sprawie trwają dalsze czynności.

Foto poglądowe

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości