W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Pijany kierowca Hyundaia zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu

Ponad dwa promile alkoholu miał kierowca hyundaia, którego zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej policjanci. Zatrzymanie było skutkiem zgłoszenia od jadącej za hyundaiem kobiety, która zaniepokojona sposobem jazdy kierowcy powiadomiła Policję. Dzięki jej zgłoszeniu pijany kierowca nie uniknie odpowiedzialności przed sądem.

Wczoraj około godz. 20.40 do dyżurnego kolbuszowskiej dodzwoniła się kobieta, która poinformowała, że jedzie drogą krajową nr 9 w kierunku Kolbuszowej za kierowcą hyundaia, którego sposób jazdy wskazuje, że może być nietrzeźwy. Kobieta prosiła o kontrolę drogową obawiając się, że kierowca może doprowadzić do tragicznego zdarzenia na drodze. Dzięki przekazanym przez nią informacjom już kilka minut później policjanci zatrzymali do kontroli drogowej opisany samochód.

Podejrzenia kobiety okazały się uzasadnione. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 55-letniego mieszkańca powiatu mieleckiego. Badanie wykazało 2,28 promila alkoholu w jego organizmie.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy a pojazd został odholowany. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości może grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Zobacz też...

Śmierć na drodze młodego mielczanina [FOTO]

Redaktor naczelny

Policjanci podsumowali ”Majowy weekend 2018” na Podkarpaciu

Redaktor naczelny

Ostrzeżenie meteorologiczne !

Redaktor naczelny