W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Pijany kierowca przyjechał na komendę policji zgłosić kolizję

Ponad 0,5 promila alkoholu miał mężczyzna, który przyjechał autem do komendy policji zgłosić kolizję. Podczas oględzin uszkodzonego fiata, policjanci wyczuli od jego kierowcy alkohol. Policjanci ustalili i ukarali sprawcę kolizji, natomiast 43-latek, który nietrzeźwy przyjechał na policję, za swoją lekkomyślność, odpowie przed sądem.

Wczoraj do dyżurnego kolbuszowskiej jednostki zgłosił się mieszkaniec gminy Kolbuszowa, który powiadomił o uszkodzeniu swojego pojazdu przez kierowcę forda. Z jego relacji wynikało, że kilkanaście minut wcześniej jego fiat punto zaparkowany na ul. Ks. Ruczki w Kolbuszowej, został uszkodzony przez forda focusa, którego kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna posiadał jednak zapisane przez świadka numery rejestracyjne forda i przyszedł zgłosić to zdarzenie na Policję.    

Policjanci poprosili 43-latka o podjechanie uszkodzonym samochodem na policyjny parking w celu wykonania oględzin. Mężczyzna przyjechał fiatem we wskazane miejsce. W trakcie czynności policjant wyczuł od poszkodowanego zapach alkoholu. Badanie wykazało, że mężczyzna miał 0,61 promila alkoholu. Funkcjonariusz zatrzymał mu prawo jazdy, a pojazd odebrała wskazana przez 43-latka kobieta.  

Dzięki zapisanemu numerowi rejestracyjnemu funkcjonariusze szybko ustalili kierowcę forda, który spowodował kolizję. Za spowodowanie zdarzenia drogowego mieszkaniec gminy Kolbuszowa został ukarany mandatem.

43-letni kierowca fiata, za swoją lekkomyślność, odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. W sprawie trwają dalsze czynności.


Zobacz też...