W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Pijany wsiadł do obcego samochodu z kluczykami w stacyjce i odjechał

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i krótkotrwałe użycie pojazdu odpowie 40-letni mieszkaniec Tarnowa. Mężczyzna wsiadł do pozostawionego na parkingu samochodu, w którym kierowca zostawił kluczyki w stacyjce. Sam pokrzywdzony ruszył w pościg za sprawcą.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Podejrzany miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło w środę. Jak ustalili policjanci, zgłaszający podjechał służbowym samochodem marki Peugeot na ul. Dworcową w Mielcu, gdzie wysiadł z pojazdu na chwilę, pozostawiając kluczyki w stacyjce. Sytuację wykorzystał obserwujący go mężczyzna, który wsiadł do peugeota i odjechał.

Kiedy pokrzywdzony zorientował się, że na parkingu nie ma pozostawionego samochodu, wsiadł w swoje prywatne auto i ruszył w pościg za mężczyzną, jednocześnie o zdarzeniu informując policjantów. Na ul. Piotra Skargi sprawca porzucił peugeota i kontynuował ucieczkę pieszo. Po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Urządzenie do badania trzeźwości wykazało w organizmie zatrzymanego 40-letniego mieszkańca Tarnowa blisko 2 promile alkoholu.

Okazało się, że 40-latek znany jest policjantom z wcześniej popełnianych przestępstw.Nietrzeźwy mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Kolejnego dnia, po wytrzeźwieniu, na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci przedstawili podejrzanemu zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu oraz jazdy w stanie nietrzeźwości. 40-latek przyznał się do popełnionego przestępstwa.

Na wniosek funkcjonariuszy prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. W sprawie trwają dalsze czynności.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości