W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Piłkarskie nadzieje kopalnią talentów

Ajax Amsterdam, Bayern Monachium, Roma oraz ekstraklasowe marki Lech Poznań, Zagłębie Lubin, Jagiellonia Białystok i Cracovia Kraków – co łączy te kluby? Wszystkie te kluby łączy zainteresowanie wychowankami mieleckich Piłkarskich Nadziei.

To, że ciężka praca, praca u podstaw jest widziana i doceniana przekonała się Akademia w Mielcu do której siedziby w ostatnim miesiącu wpłynęło kilka pism z prośbą o zgodę na udział w testowych zajęciach treningowych lub grach kontrolnych od w/w „firm”.


Jagiellonia Białystok zaprosiła do siebie trampkarza z rocznika 2003 – Dawida Sztukę, Zagłębie Lubin trzech młodzików Jakuba Steca, Dawida Skopińskiego i Karola Harchuta z rocznika 2005, a Lech Poznań – Filipa Tereszkiewicza i Jakuba Wójcika z rocznika 2006.

Tym ostatnim zawodnikiem poważne zainteresowanie przedstawiają też najlepsze kluby starego kontynentu ze słynącym z doskonałej pracy z młodzieżą Ajaxem na czele. Jakub, podopieczny trenera Pawła Mrozika kilka tygodni temu był bohaterem programu emitowanego w TVP Rzeszów, gdzie opowiadał o swojej przygodzie z piłką.

Urodzony w 2005 roku Jakub Stec grający w lidze młodzika starszego w tym roku uczestniczył w treningach Cracovii, gdzie zdobył mnóstwo pochwał. Natomiast po półrocznym wypożyczeniu z SMS Łódź, ku zadowoleniu trenera Romana Gruszeckiego wrócił do APPN Dawid Sztuka, który mimo wieku trampkarza zasilił zespół juniora młodszego i jest dla niego dużym wzmocnieniem.

Cała trójka z Piłkarskimi Nadziejami jest od momentu powołania Akademii do życia. Tym bardziej są oni oczkiem w głowie całego zarządu klubu, który bacznie się im przygląda i wspiera ich rozwój. W tym miejscu należy również wspomnieć o Sebastianie Kierasiu i Jakubie Posłusznym trenujących pod okiem Grzegorza Wcisło i Dariusza Szadego, którym kilka miesięcy temu przyglądali się skauci Lecha Poznań.

Wszyscy wymienieni chłopcy w zajęcia z piłką wkładają całych siebie i w pełni profesjonalnie mimo młodego wieku podchodzą do treningów, poprzez co są przykładem dla swoich kolegów z drużyny.

Ich marzeniem jest bycie zawodowym piłkarzem i gra w reprezentacji Polski, w czym kibicuje im cała Akademia Piłkarska Piłkarskie Nadzieje.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa