W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Sport

Piłkarskie Nadzieje Mielec wygrywają najstarszy plebiscyt na Podkarpaciu [FOTO]

Ogromnym sukcesem Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje zakończył się Podkarpacki Plebiscyt Sportowy organizowany po raz pięćdziesiąty ósmy przez Gazetę Codzienną Nowiny. Mielecka akademia otrzymała aż pięć wyróżnień, w tym dla Najpopularniejszej Drużyny Podkarpacia 2017.

Nagrody przyznawane przez Gazetę Codzienną Nowiny to od lat najważniejsze i najbardziej prestiżowe wyróżnienia w podkarpackim sporcie. W tym roku, niemal dokładnie w piątą rocznicę powstania akademii, aż pięć nagród otrzymały Piłkarskie Nadzieje.


Były to statuetki za trenera roku powiatu mieleckiego (trener Paweł Mrozik), talent roku powiatu mieleckiego (Jakub Wójcik), drużynę roku powiatu mieleckiego oraz propagatora sportu powiatu mieleckiego (trener Jacek Cyganowski). Najważniejszym osiągnięciem było jednak przyznanie Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje tytułu Najpopularniejszej Drużyny Podkarpacia 2017.

Zaczynali równo pięć lat temu.- Na początku było 30 trenujących dzieci, którymi opiekowało się dwóch trenerów – wspomina Jacek Cyganowski prezes i współzałożyciel akademii. – Dziś mamy już ponad 600 dzieci i ponad 20 trenerów. Wyszliśmy poza Mielec i prowadzimy zajęcia również na terenie ościennych miejscowości – zaznacza.
Dziś Piłkarskie Nadzieje to marka rozpoznawalna w całej Polsce.

Pomogło w tym zwycięstwo odniesione latem ubiegłego roku na największym na świecie turnieju piłki nożnej nastolatków Dana Cup. – To niesamowita impreza – Cyganowski nie ma wątpliwości. – Na turniej przyjechały drużyny z pięćdziesięciu krajów. Drużyna trenera Mrozika, by odnieść zwycięstwo w kategorii U-11 musiała zmierzyć się z zespołami z Peru, Malty, Indii, Danii, Ukrainy, Norwegii i Niemiec. Po finałowym zwycięstwie radość była ogromna.
Ubiegły rok był dla Piłkarskich Nadziei ważny nie tylko ze względu na sukcesy dzieci i młodzieży. – Nasza drużyna seniorska, złożona niemal w stu procentach z mielczan, w pierwszym roku swojej działalności awansowała do A klasy. Po rundzie jesiennej jesteśmy liderem tabeli i liczymy na awans do klasy okręgowej – podkreśla Cyganowski.

Celem jest 4.liga tak by młodzi wychowankowie już w wieku 16 lat mogli „otrzaskiwać” się w piłce seniorskiej.

Cele nadrzędne Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje sięgają dużo dalej– Marzeniem akademii jest to, żeby nasz wychowanek zagrał w ekstraklasie. Nie spoczniemy dopóki tego nie dokonamy! – kończy Jacek Cyganowski.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Młodzi kielczanie ograli naszych szczypiornistów. Handball Stal Mielec – SMS ZPRP Kielce 27 : 35 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Koszykówka dla młodych sportowców

Wiadomości Mielec

Wyrównany mecz naszych siatkarek z faworytem spotkania zakończył się przegraną. ITA TOOLS STAL Mielec – Energa MKS Kalisz 2:3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa