W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Sport

Piłkarskie Nadzieje szkolą na złoto PZPN – u

Trwa ścisła współpraca dwóch mieleckich akademii piłkarskich – PGE Stali Mielec oraz Piłkarskich Nadziei. Dzięki temu najlepsi zawodnicy, wyszkoleni w obu klubach trafiają do Stali Mielec, gdzie mogą się dalej rozwijać i piąć po szczeblach piłkarskiej przygody.

O szkoleniu młodzieży napisano już wiele. O klubach i akademiach, które robią to najlepiej, także. Sporo z takich ośrodków znajduje się na Podkarpaciu,  co roku do klubów w najwyższej ligi przekazują one po kilku zawodników. Ale w Mielcu działa klub AP Piłkarskie Nadzieje, który na najwyższy poziom przekazuje nie pojedynczych adeptów futbolu, a całe drużyny i robi to rok w rok. Łącznie mielecka Akademia przekazała przez ostatnie trzy lata drużyny z roczników 2003, 2004, 2005 i 2006. 

Rocznik 2006 to już czwarty rocznik w całości przekazany przez Piłkarskie Nadzieje do PGE Stali Mielec. Nadzieje swoich zawodników eksportują też dalej, chociażby do Legii Warszawa – od dwóch lat występuje tam Sebastian Kieraś. O ich zawodników pytają też Lech Poznań, Zagłębie Lubin czy Jagiellonia, a także kluby z Zachodu, Ajax, Wolfsburg czy Liverpool. 

To zainteresowanie nie jest przypadkowe. Nasze drużyny kilka razy w roku rywalizują z najlepszymi w Europie. W ostatnich latach byliśmy chociażby na turniejach w Londynie, Manchesterze, Barcelonie czy w Monachium – opowiada wiceprezes akademii Paweł Mrozik. 

Mielczanie regularnie biorą udział w turniejach międzynarodowych i choć w tym sezonie ich plany pokrzyżowała pandemia COVID-19, to przed marcem zdążyli już zagrać w Hiszpanii, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. – Jakość szkolenia w APPN została potwierdzona też „złotym certyfikatem” Polskiego Związku Piłki Nożnej w nowatorskim programie prowadzonym przez piłkarską centralę – podkreśla Mrozik. 

Cieszy nas wzorowa współpraca ze Stalą Mielec, zainteresowanie naszymi wychowankami ze strony najlepszych w kraju i klubów zagranicznych, a także uznanie PZPN. Jeżeli chcieliby państwo rozpocząć przygodę ze sportem, to serdecznie zapraszamy już 5-latków, zarówno chłopców, jak i dziewczynki – kończy przedstawiciel Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa