W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Sport

Piłkarskie Nadzieje w Serbii [FOTO]

W niezwykłym turnieju mieli okazję zagrać zawodnicy AP Piłkarskie Nadzieje Mielec. Podopieczni trenera Pawła Mrozika z rocznika 2006 w zeszłym tygodniu stanęli w szranki z najlepszymi drużynami z Bałkanów w organizowanym w Nowym Sadzie przez Serbską Federacje Piłkarską memoriale słynnego zawodnika i trenera Vujadina Boskova (min. Real Madryt)

W turnieju oprócz uznanych europejskich marek jak Dinamo Zagrzeb, HNK Rijeka, PAOK Saloniki, Dynamo Moskwa, Politehnika Timissoara, FC Slovacko czy Vojvodina Nowy Sad, zagrały też ekipy z Anglii – London Eagles, australijska Drago FA, czy japońska FC Machida.

'To kolejne bardzo cenne doświadczenie dla mnie jako trenera, a przede wszystkim dla moich zawodników. Kolejny raz w tej rundzie mieliśmy okazję zmierzyć się z czołowymi drużynami z kilku piłkarsko mocnych krajów. Cieszy mnie to, iż na tle tak wymagających rywali, nasi zawodnicy prezentowali się jak równy z równym. Jest to cenne tym bardziej że w przeciwieństwie do naszych ligowych drużyn jak Legia czy Lech, graliśmy tylko naszymi zawodnikami, bez wzmocnień z ościennych klubów” – trener Paweł Mrozik

W gronie 32 ekip młodzi mielczanie uplasowali się ostatecznie na 10 pozycji. W rozgrywkach grupowych pokonali min. mistrza Chorwacji – HNK Rijeka czy serbską Vojvodinę Nowy Sad, a także ulegli PAOKowi Saloniki. Turniej wygrała drużyna Dinama Zagrzeb przed Dynamem Moskwa i PAOK Saloniki.

Piłkarze trenera Mrozika, podczas wyjazdu zwiedzili nowosadzką starówkę, nabrzeże Dunaju, słynną twierdzę Pertovaradin, a także stolicę Węgier – Budapeszt.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zespoły i Kapele Ludowe Roztańczyły Gminę Mielec [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Seniorzy zakończyli rok akademicki MUTW [FOTO]

Wiadomości Mielec

Filmowo – rozrywkowo – koncert PSM w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa