W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Piłkarskie Nadzieje wygrywają prestiżowy turniej Dana Cup!

Ponad tysiąc drużyn z 55 krajów rywalizowało w zeszłym tygodniu o mistrzostwo w największym turnieju piłki młodzieżowej. W prestiżowym Dana Cup znalazło się również kilka zespołów z Polski – w tym Akademia Piłkarska Piłkarskie Nadzieje. Mielecka szkółka była jedynym reprezentantem naszego regionu w Danii.

Chłopcy z rocznika 2006 okazali się najlepsi. Podczas czterodniowej rywalizacji z ekipami z różnych krajów – w tym Danii, Norwegii, Malty, Ukrainy a nawet Niemiec. Dzięki temu sięgnęli po okazały puchar w finale. Gratulacje!

Młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje z Mielca triumfowali w największym na świecie turnieju młodzieżowej piłki nożnej. Z Mielczanie na Dana Cup wystawili pięć zespołów. Wszystkie zaprezentowały się bardzo dobrze, awansując z fazy grupowej do fazy play-off. Do 1/8 finału udało awansować się drużynie prowadzonej przez trenera Huberta Kardysia. Na tym samym etapie udział w mistrzostwach zakończyły drużyny trenera Jacka Cyganowskiego i Romana Gruszeckiego.

Ogromny sukces odniósł najmłodszy rocznik Piłkarskich Nadziei. Młodzi piłkarze zaprezentowali się kapitalnie. – To dla nas ogromny sukces – mówi trener tej drużyny Paweł Mrozik. Mielczanie już w fazie grupowej spotkali się z bardzo silnymi ekipami; m.in. z mistrzem Danii i najlepszą drużyną z Peru. Następnie w fazie play-off podopieczni Mrozika musieli się zmierzyć z bardzo dobrymi zawodnikami z Norwegii, Danii, Malty, Ukrainy oraz Niemiec. We wszystkich meczach Piłkarskie Nadzieje okazały się być bezkonkurencyjnie, wygrywając komplet spotkań, aplikując łącznie swoim przeciwnikom aż 38 bramek. – Trudno opisać słowami to, co wydarzyło się podczas turnieju w Danii. To zdecydowanie największe na świecie mistrzostwa młodzieżowej piłki nożnej, a nam udało się wrócić stamtąd z okazałym pucharem. Muszę przyznać, że nie spodziewałem się aż takiego wyniku. Nasi zawodnicy zaprezentowali się jednak kapitalnie i w pełni zasłużenie sięgnęli po trofeum Dana Cup.

Jak zawsze przy okazji zagranicznych wojaży, “mieleckie Orły” miały okazję zwiedzić sporo atrakcji turystycznych. Mielczanie odwiedzili słynny Legoland – park rozrywki w Billund i nie mniej znany Przylądek Grenen.

Info: APPN, Nowiny24

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa