W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Sport

Piłkarskie Nadzieje z Mielca piątą siłą w Polsce

Rocznik 2007 trenerów Szadego i Cebery zajął piąte miejsce w wielkim finale turnieju Deichmanna w którym rywalizował z ponad 1100 ekipami z Polski.
Świetnie zaprezentowali się też chłopcy z rocznika 2005 trenera Cyganowskiego, którzy w końcowym rozrachunku sklasyfikowani zostali w środku trzeciej dziesiątki drużyn w Polsce. Akademia Piłkarska „Piłkarskie Nadzieje” Mielec – piątą siłą w Polsce oraz mocnym ośrodkiem szkoleniowym na mapie piłkarskiej Polski. Przez trzy miesiące (kwiecień – czerwiec) trwały eliminacje do finału krajowego mini mistrzostw Deichmann.
 

 
Głównymi beneficjantami tych zmagań były roczniki 2005 i 2007.W tych to rocznikach awans do finału krajowego wywalczyły dwa zespoły „Piłkarskich Nadziei” które otrzymały promocję na wyjazd do Wałbrzycha wygrywając Finały miejskie odbywające się w Pustyni.
Podopieczni trenerów Jacka Cyganowskiego, Wieslawa Jakobusa(rocznik 2005) oraz Dariusza Szadego i Piotra Cebery (rocznik 2007) przebywali przez trzy dni w Wałbrzychu na koszt sponsora głównego tych mistrzostw, gdzie znaleźli się w stawce 32 najlepszych zespołów z całej Polski.
 
 
Losowanie grup nie okazało się zbyt szczęśliwe dla zespołu rocznika 2005 którzy trafili do grupy „śmierci” z zespołami z Łodzi, Wrocławia i Jeleniej Góry,i z którymi to zespołami przegrywali różnicą jednej bramki: 0:1 z Jelenią Górą, 2:3 z Łodzią oraz 0:1 z Wrocławiem i wygrywając  z Olimpią Grudziądz 4:2, oraz Krakusem Kraków 2:1- co pozwoliło na zajęcie w trzeciej dziesiątce mistrzostw a dokładnie 27 miejsce.
Należy tu dodać iż poziom tych rozgrywek stał na bardzo wysokim poziomie o czym świadczy 32 miejsce zespołu z Gdańska mocnego ośrodka szkoleniowego.
 
Rewelacją turnieju okazali się młodzi podopieczni trenera Dariusza Szadego i Piotra Cebery rocznik 2007,który uporał się w grupie z zespołem z Konopisk 0:8,z gospodarzami z Wałbrzycha 0:7 i ulegli Koronie Kielce 3:2,co pozwoliło na wyście z grupy gdzie trafili na zespół Jagielloni Białystok wygrywając 2:1,przegrywając z Olimpią Grudziądz finalistą turnieju 1:2,i wygrywając z Gorzowem Wielkopolskim 1:0,i z Lesznem 2:1 co pozwoliło na zajęcie piątego miejsca co jest niezwykle ogromnym sukcesem młodych zawodników i ich trenerów.
 
 
Wielkie brawa dla obydwu naszych ekip które w piękny sposób promowały miasto Mielec wraz z prezydentem Danielem Kozdębą który wybrał się wraz z młodymi zawodnikami i ich rodzicami na turniej do Wałbrzycha , gdzie spośród wszystkich zespołów z całej Polski, a wystartowało ich w tym roku w obydwu kategoriach wiekowych ponad tysiąc ,w sposób cudowny zaprezentowali nasz mielecki ośrodek szkoleniowo sportowy.
 
Skład rocznika 2005: Garboś T, Ryba D,Mazur K,Wrzesień M,Lewandowski P,Kilian W, Cyganowski K,Niemczura O,Stec J,Wójcik J oraz trenerzy Jacek Cyganowski i Wiesław Jakobus Skład rocznika 2007: Miłoś I,Wołowiec K,Rogóż K,Zabrzyski B,Dąbrowski B,Posłuszny J,SzadyM,Szlęk Sz,Gancarz J,Krakowski O,oraz trenerzy Dariusz Szady i Piotr Cebera Wielkie Brawa i Gratulacje.
 
 
1
 
 
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Konkurs – Baw się z nam [FOTO]

SP 6 Mielec – 11 drużyną w Polsce

Wiadomości Mielec

Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia Oyama Karate

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa