W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Sport

Piłkarskie Nadzieje zagrają na Stadionie Narodowym [FOTO]

Znakomicie spisały się drużyny AP Piłkarskie Nadzieje na wojewódzkim finale turnieju „Z podwórka na stadion – O Puchar Tymbarka” – największej tego rodzaju inicatywie w Europie, której współorganizatorem jest PZPN.

Chłopcy z rocznika 2009 okazali się najlepsi i to oni reprezentować będą Podkarpacie na finale krajowym rozgrywanym bezpośrednio przed meczem o Puchar Polski w Warszawie na Stadionie Narodowym. Oprócz okazałego pucharu i złotych medali, najlepszym strzelcem turnieju okazał się podopieczny trenera Tomasza Grabca – Emil Ziobroń.

„Nasi zawodnicy z rocznika 2009 okazali się bezkonkurencyjni w województwie podkarpackim. Wszystkie trzy turnieje eliminacyjne – gminny, powiatowy i wojewódzki, przebrnęli nie gubiąc ani jednego punktu. W sumie zagrali 12 meczy strzelając 133 gole, tracąc zaledwie 9” – komentuje trener Grabiec

Ich koleżanki i rówieśniczki ze SP w Maliniu na codzień trenujące w APPN pod kierunkiem trenera Lesława Jachowicza, przywiozły z Tarnobrzega brązowe medale oraz tytuł „królowej strzelców”, który ustrzeliła Milena Bauer.

Nie dużo brakło aby o medale powalczyli ich młodsi koledzy. Zawodnicy rocznika 2011 trenerów Pawła Irli i Mariusza Beca uplasowali się na miejscach 5-8. Wcześniej zdecydowanie wygrywając grupę.

„Kolejny bardzo dobry występ naszych ekip na zawodach o bardzo wysokiej randze to tylko potwierdzenie słuszności obranej przez nas  kilka lat temu drogi. Cieszymy się z awansu chłopców rocznika 2009 do finału krajowego, a pozostałym ekipom gratulujemy świetnej i dzielnej postawy.” – komentuje Paweł Mrozik (wiceprezes APPN)

Skład zwycięskiej drużyny z rocznika 2009: Natan Skóraś, Nikodem Szady, Emil Ziobroń, Jakub Lubaś, Karol Golba, Szymon Nowak, Dawid Myszka i trener Tomasz Grabiec.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecka Strefa Kibica

Wiadomości Mielec

Piłkarze Stali Mielec na meczach reprezentacji swoich państw

Wiadomości Mielec

ZSP Ruda – czwarta drużyna w województwie

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

Xd 23 lutego 2021 (wtorek) at 16:19

Brawo mielec

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa