W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Piłkarskie Nadzieje zawojowały Ekstraklasę!

W środę 19 października zawodnicy rocznika 2005 AP Piłkarskie Nadzieje Mielec zagrali w wyjątkowym turnieju „Szukamy Ekstra Talentu”. Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W całej Polsce w jego ramach odbywa się 16 turniejów, których gospodarzami są kluby Ekstraklasy. Zawodnicy Akademii Piłkarskie Nadzieje oprócz udziału w turnieju uczestniczyli w testach sprawnościowych według ogólnoeuropejskiego wzoru EUROFIT, które polegają na trzech ćwiczeniach: zwis na ugiętych rękach, bieg wahadłowy 10 razy 5 metrów, bieg wytrzymałościowy (tzw. bip-test).

Wyniki testów mają trafić do Narodowej Bazy Talentów. Młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskie Nadzieje bardzo dobrze poradzili sobie z testami, lokując się w każdym na podium, a w koronnej  konkurencji żonglerki bezapelacyjne wygrał  nasz zawodnik Jakub Wójcik – rocznik 2006.

W turnieju piłkarskim nasze „orły” przez fazę eliminacyjną przeszły jak burza meldując się w ćwierćfinale, gdzie pokonali Unię Tarnów, a w półfinale Westovię Tarnów i minimalnie ulegli w finale z DAPowi Dębica 0:1.

Turniej przygotowany był bardzo profesjonalnie z wieloma nagrodami dla młodych zawodników i wieloma znakomitych gośćmi, a także skautami klubów ekstraklasy, na czele trenerem Michniewiczem czy byłym szkoleniowcem  młodzieżowej kadry Polski – Andrzejem Zamilskim.

Zawodnicy naszej Akademii zaprezentowali się na tyle dobrze, że  zaowocowało to wieloma zaproszeniami na test mecze i obozy do klubów ekstraklasy. Dużym wydarzeniem była wizyta zawodników ekstraklasowej Termaliki, którzy rozdawali autografy, zdjęcia oraz gadżety klubowe.

Zawodnicy trenerów Cyganowskiego i Krzeszewskiego zagrali w składzie: Garboś, Kulig, Kopeć, Ryba, Misiak, Mokrzycki, Czajkowski, Borowiec, Dodosz, Dybus, Lampart, Maksoń, Mikulski, Niemczura, Paterak, Płaza, Skowron, Surdej, Wójcik, Cyganowski, Rachwalik, Stec, Kołacz, Sudoł

 

unnamed-1

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa