W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Sport Wywiady

Piłkarze Stali Mielec na treningu z mediami [FOTO]

W poniedziałkowe popołudnie 17 czerwca 2024 r. odbył się pierwszy trening Stali Mielec. Przed rozpoczęciem treningu wywiadu udzielił trener stalowców Kamil Kiereś.

Na pytanie odnośnie wypoczynku stwierdził, że trzy tygodnie wolnego to wystarczający czas, by odpocząć i się zregenerować, a także zatęsknić za piłką. Na pytanie odnośnie kadry, jaką dysponuje, stwierdził, że fundament zespołu jest a sytuacja Szkurina i Kochalskiego jest taki, że są zawodnikami Stali Mielec, ale okienko transferowe jest otwarte i wszystko może się wydarzyć. Trener poinformował o nowych transferach tj. Fryderyk Gerbowski, który wrócił do Stali po pobycie w Wiśle Płock. Na pozycji napastnika pozyskany został z ligi izraelskiej Ravve Assayeg. Ponadto liczy na młodzieżowców z drugiej drużyny oraz akademii tj. Alexa Cetnara, a także Alana Rudnego. Jeśli chodzi o cele, jakie sobie trener, że na razie trudno je określić, gdyż to będzie zależało od kadry, jaką będzie dysponował.

Na pierwszym treningu będzie 24 zawodników, zabraknie tylko Kochalskiego (trenuje z kadrą na mistrzostwach Europy), a także Alvis Jaunzems oraz Matthew Guillaumeier, którzy grali w swoich kadrach narodowych. Na treningu nie zobaczymy też Macieja Domańskiego, który leczy kontuzję złamanego palca w ostatni meczu sezonu 2023/2024 z ŁKS. Rehabilitacja potrwa jeszcze trzy tygodnie. W ramach zaplanowanych sparingów trener zastanawia się na dodatkowym sparing partnerem, gdyż pomiędzy ostatnim sparingiem a meczem inauguracyjnym sezonu 2024/2025 z Widzewem upłynie 10 dni, a to za duży odstęp czasowy.

Podczas treningu pojawił się także Prezes PGE Stal Mielec Jacek Klimek, który stwierdził, że jest zadowolony, że Stal może grać w elicie 18 drużyn w Polsce a cel będzie na pewno utrzymanie a dopiero później można powiedzieć, czy będzie jakiś inny wyższy cel. Natomiast na pytanie, czy Szkurin zostanie w Polsce i chce grać w polskiej lidze odpowiedział, że na dzisiaj jest zawodnikiem Stali i ma ważny kontrakt do czerwca 2025 r.

Po malej rozgrzewce i po spotkaniu z trenerami zawodnicy ochoczo przystąpili do ćwiczeń po raz pierwszy w sezonie 2024/2025 r.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Tegoroczne święto Policji w Parku Oborskich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa