Slider

Pierwsze zgłoszenia o masowym zatruciu w Szkole Podstawowej nr. 9 w Mielcu odebrano przed godziną 11:00

Ponad 46 uczniów w wieku ok. 12-13 lat doznało omdlenia w Szkole Podstawowej nr 9. Do zatrucia doszło w nieznanych okolicznościach podczas szkolnego apelu.

Dzieci miały problemy z oddychaniem oraz bóle brzucha, którym towarzyszyły wymioty. Podczas apelu szkolnego prawdopodobnie rozpylono bezwonną substancję. Wszystkie osoby z podejrzeniem zatrucia zostały przewiezione do szpitala w Mielcu. Po chwili okazało się, że ilość pacjentów do przyjęcia jest na tyle duża, że obecnie część z nich przewożona jest do tarnobrzeskiego, kolbuszowskiego i nowodębskiego szpitala. Wszyscy mali pacjenci zostaną niebawem przebadani przez lekarzy, co prawdopodobnie przybliży służby do ustalenia przyczyn takiego stanu rzeczy. Cała szkoła została ewakuowana – 289 uczniów i 35 nauczycieli. Rodzice w tym momencie odbierają uczniów z okolic obiektu. Rzeczy osobiste dzieci zostały zamknięte w szkole – będzie można je odebrać w kolejnych dniach.

Szkoła będzie zamknięta na pewno w dniu jutrzejszym. W mieleckim szpitalu przebywa 22 dzieci, cześć na oddziale dziecięcym, a część na zakaźnym, reszta w okolicznych szpitalach. Ich stan jest stabilny, są krążeniowo wydolne, ale muszą zostać na obserwacji ponieważ  tak naprawdę nikt nie wie co się stało.

Numery infolinii: 17 7800440 i 17 7800435 uruchomionych w starostwie Powiatowym w Mielcu. Pod tymi numerami czekają osoby, które udzielają wszelkich informacji na temat akcji ratowniczej w Szkole Podstawowej nr 9.

Akcja informacyjna jest koordynowana przez: Biuro Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Mielcu i Powiatową Stację Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Według niepotwierdzonych informacji mogło dojść do rozszczelnienia instalacji gazowej. Sprowadzona została  specjalistyczna jednostka ratownictwa chemicznego z Leżajska, której zadaniem jest określenie charakteru oraz przyczyn powstania zjawiska.

Jak wynika z wypowiedzi dyrektora szkoły, po pierwszych omdleniach sala została przewietrzona, lecz nie przyniosło to żadnych efektów. Dyrekcja dokona wszelkich starań aby wyjaśnić zaistniałą sytuację.

-Moim zdaniem okoliczności wystąpienia tego zjawiska raczej na pewno nie były typowe, gdyby było tylko duszno pomogłoby samo przewietrzenie sali – stwierdził w prywatnej rozmowie jeden z ratowników.

Jeden komentarz do wpisu Pilne!: Masowe zatrucie w Szkole Podstawowej nr 9 [FOTO]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider

SliderSlider


Slider

Slider

Slider