W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Pisarka Barbara Gawryluk w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK

W czwartek, 16 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego odbędzie się spotkanie z Barbarą Gawryluk, pisarką – autorką dziesiątek książek dla dzieci, dziennikarką, tłumaczką szwedzkiej literatury dziecięcej.

W dwu spotkaniach tematycznych uczestniczyć będą dzieci i młodzież z mieleckich szkół o godz. 10.00 i 12.30 do Sali Audiowizualnej.

Pierwsze spotkanie przeznaczone dla trzecio- i czwartoklasistów przygotowane zostało na podstawie bardzo popularnego wśród dzieci cyklu literackiego Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Z kolei podczas drugiego spotkania, przeznaczonego dla młodzieży licealnej, autorka, a zarazem tłumaczka literatury szwedzkiej poprowadzi pokazową lekcję języka szwedzkiego. 

Spotkanie z Barbarą Gawryluk zorganizowane zostało w ramach konkursu BLISKO i realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną projektu Biblioteka na językach: śladami mowy mieleckiej dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny – „Rodzinnie u Ducha” [FOTO,VIDEO]

Wiadomości Mielec

II Turniej Akrobatyczny Edu Cup Mielec 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piłkarze Stali Mielec na treningu z mediami [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa