W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Materiały promocyjne

PIT 2019: Złożenie PIT w 2019 roku jest o wiele prostsze niż w poprzednich latach

Krajowa Administracja Skarbowa przygotuje za nas roczne zeznanie podatkowe i nie będziemy musieli stać w kolejkach w urzędach skarbowych aby zdążyć w terminie go złożyć. Podatnik będzie mógł się z nim elektronicznie zapoznać i zaakceptować, a jeśli zechce, będzie mógł go skorygować.

Jak wiadomo  w dniu 28 sierpnia 2018 roku ,  rząd przyjął projekty zmiany ustaw, które sprawią że zeznanie podatkowe za 2018 rok przygotuje za podatników skarbówka bez potrzeby składania jakiegokolwiek wniosku. Między 15 lutego a 30 kwietnia każda osoba będzie mogła zapoznać się ze swoim PIT-em na Portalu Podatkowym, zaktualizować swój numer rachunku osobistego i złożyć zeznanie przez Internet. Jeśli podatnik zdecyduje się na elektroniczną formę złożenia PIT-u, to zwrot pieniędzy otrzyma do 45 dni !!!

Roczne rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) dotyczyć będzie podatników rozliczających się: indywidualnie, wspólnie z małżonkiem, w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci.

W jaki sposób Krajowa Administracja Skarbowa będzie wypełniała za nas wniosek? Dane będzie czerpała z: zeznania podatkowego za rok ubiegły,  rejestrów Szefa KAS oraz innych rejestrów państwowych np. ZUS.
Będzie można: zweryfikować i zaakceptować,  nie zrobić nic, co w przypadku PIT-37 i PIT-38 będzie skutkowało automatycznym zaakceptowaniem przygotowanego zeznania, jak również zmodyfikować, odrzucić przygotowane zeznanie i przygotować swoje.

Więcej na księgowość online: http://ksiegowamielec.pl/


Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości