W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Pizza Day w Radomyślu Wielkim [FOTO]

Jakie jest najbardziej popularne danie na świecie wśród  dzieci i dorosłych? 

Oczywiście pizza. 9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy i uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim  bardzo chętnie włączyli się do zabawy na języku angielskim.

Pizza Day to doskonała okazja na wprowadzenie  i utrwalenie  słownictwa dotyczącego jedzenia w języku angielskim.  Jest  to również świetna okazja do nauki potrzebnych zwrotów  i wyrażeń, które wykorzystujemy               w restauracji. Nasi uczniowie przebrani za  ,,prawdziwych kucharzy”  z uśmiechem przyjmowali zamówienia i wykonywali ulubione pizze swoich kolegów, żałowali, że tylko z papieru.

Uczniowie z klas I -III  chętnie włączyli się do konkursu ,, My pizza is the best” i przygotowali swoje najsmaczniejsze pizze z kartonu, plasteliny, masy solnej i z materiału na których nie zabrakło cheese, tomatoes, corn, mushrooms, onions, ham. Uczniowie z klas IV – VIII  napisali przepisy na swoją ulubioną pizzę. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali oceny celujące z języka angielskiego a laureaci smaczne niespodzianki.

Serdeczne podziękowanie kierujemy do restauracji Firlejka, pizzerii Latina w Radomyślu Wielkim oraz Spółdzielni Uczniowskiej ,,Grosik” za ufundowanie smacznych pizz dla laureatów konkursu ,, My pizza is the best”

   Barbara Żala, Małgorzata Chmura

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa