W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Galerie

PKP wspomoże budowę nowego wiaduktu [FOTO]

PKP Polskie Linie Kolejowe włączyły się we współpracę przy budowie wiaduktu drogowego, który ma powstać nad ulicą Sienkiewicza oraz nad przebiegającą przez nasze miasto linią kolejową L25.

Dziś w Dworku Oborskich doszło do podpisania listu intencyjnego będącego potwierdzeniem współpracy i woli dalszych wspólnych działań.

List podpisali: Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Starostwa Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak oraz Prezes PKP Ireneusz Merchel.

Włączenie PKP jako partnera inwestycji, to efekt wcześniejszych założeń dotyczących konieczności znalezienia wsparcia w realizację budowy wiaduktu. W związku z realizacją projektów kolejowych na terenie województwa podkarpackiego z wykorzystaniem środków europejskich, PKP PLK S.A. jako narodowy zarządca infrastruktury kolejowej zainteresowana jest likwidacją przejazdów w poziomie szyn i zastąpieniem ich skrzyżowaniami dwupoziomowymi, co umożliwiłaby budowa wiaduktu.

Przypomnijmy, że oficjalne podpisanie porozumienia w sprawie budowy wiaduktu odbyło się 17 czerwca br. Wtedy to samorządy ustaliły konkretne działania i zobowiązania związane z przedsięwzięciem. Zarówno Miasto, jak i Województwo zadeklarowały wsparcie dla Powiatu w staraniach o uzyskanie środków zewnętrznych.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa