W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

Planeta G.N.U – na scenie SCK [FOTO]

Mielecka publiczność ma już za sobą trzy spektakle pt. „Planeta G.N.U” Teatru „Magia” DK SCK. Premiera w Domu Kultury SCK odbyła się 11 czerwca, a 13 czerwca widowisko mogli obejrzeć uczniowie mieleckich szkół podstawowych. 

Inspiracją mieleckiego przedstawienia była sztuka Umberto Eco – „Gnomy z planety GNU”. Tytułowa planeta G.N.U. przeciwstawiona jest Ziemi, której mieszkańcy są zadowoleni i dumni, chociaż planeta jest nawiedzana wybuchami kataklizmami, których źródła leżą w zanieczyszczeniach, w których planeta tonie. Ale Ziemianom, trapionym nałogami i chorobami, zdaje się, że do szczęścia brakuje tylko podbojów. Niestety, na Ziemi wszystko już zostało odkryte i podbite, pozostaje więc tylko wyprawa kosmiczna, podczas której mogliby zdobyć i zagarnąć bogactwa. Ziemianie znajdują planetę G.N.U., której mieszkańcy bardziej niż złoto cenią sobie nieskażoną naturę i zdrowy tryb życia. Kosmiczni wysłannicy z Ziemi zaczynają rozumieć, że być może nie po złoto i diamenty, ale po inny styl życia przybyli na planetę G.N.U. Najmłodsze pokolenia Ziemian zaczyna rozumieć, że kierunek obrany przez ich przodków wiedzie wprost do zguby…

W spektaklu wzięły udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich, którzy szkolą swoje umiejętności aktorskie w Teatrze „Magia” Domu Kultury SCK pod wodzą Jadwigi Klaus. 

Dobrze spisali się zarówno młodzi aktorzy, jak i twórcy kostiumów, scenografii i rekwizytów, które były prawdziwą ozdobą widowiska.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa