W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

PLASTYKON 2022 – Nagrody w konkursie plastycznym [FOTO]

Była to już 15 odsłona konkursu, który Dom Kultury SCK adresuje do uczniów mieleckich szkół podstawowych i średnich. W tym roku na konkurs wpłynęło 111 prac. 

Finał konkursu odbył się 10 czerwca w Centrum Wystawienniczo-Promocyjnym DK SCK. Nagrody wręczyła wiceprezydent Mielca Adriana Miłoś. 

PLASTYKON to mielecki przegląd prac uczennic i uczniów szkół podstawowych i średnich, stanowiący swoiste podsumowanie całorocznej twórczości artystycznej utalentowanych dzieci i młodzieży. Tematyka konkursu jest dowolna, nagrody przyznawane są w trzech kategoriach wiekowych. Od początku inicjatorem i organizatorem konkursu jest Dom Kultury SCK. 

Dla wielu uczniów i uczennic jest to okazja nie tylko do debiutu artystycznego, ale i wystawienniczego, gdyż każdy PLASTYKON kończy pokonkursowa wystawa. W tym roku potrwa ona do 24 czerwca. 

W tym roku zwycięzców konkursu wyłoniło trzyosobowe jury w składzie: Justyna Pomykała-Berrached, Barbara Pawełczak-Klara, Grzegorz Cebula.

W kategoria I, w której rywalizowali uczniowie klas od 1 do 4 szkół podstawowych, pierwsza nagroda przypadła w udziale Gabrieli Kulińskiej (SP8), drugą nagrodę przyznano Marlenie Maziarz (SP13), a trzecią – Mai Dereń (SP8).

W tej kategorii wyróżnienia otrzymali: Emilia Cichosz (SP13), Aleksandra Działo (SP2), Matvii Lisai (SP13). 

W kategorii II, obejmującej uczniów klas od 5 do 8 szkół podstawowych pierwsza nagroda trafiła do rąk Emila Węża (SP9), druga nagroda przypadła Wiktorii Śliż (SP8), trzecią nagrodę zdobył Mikołaj Kwaśniewski – PZPSW. 

Wyróżnienia trafiły do: Oskara Siopa (PZPSW), Miriam Siwińskiej (SP7), Oliwii Chęcińskiej (SP13).

W kategorii III, w której oceniano prace uczniów szkół średnich, pierwszą nagrodę otrzymał Krzysztof Mieszkowski (PZPSW), drugą – Zuzanna Kuśnierz (ZSE), a trzecią – Oliwia Opala (ZSE).

W tej kategorii wyróżniono: Katarzynę Misiewicz (V LO), Patryk Nidentala (ZSE). 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa