W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Platforma Edukacyjna OZE

Urząd Miejski w Mielcu wraz z przedstawicielami Fundacji Edukacyjnej Promyk Energii zorganizował w Gimnazjum nr 2 pierwszą w Mielcu prezentację Platformy Edukacyjnej OZE.

Jest to urządzenie stworzone do celów edukacyjnych, dedykowane dla szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, a także dla instytucji prowadzących szkolenia na temat odnawialnych źródeł energii.

Na specjalnie do tego przystosowanej przyczepie samochodowej w celach pokazowych zamontowane są oryginalne urządzenia służące do podgrzewania wody, do wytwarzania prądu i do doładowania akumulatora: kolektor słoneczny, powietrzna pompa ciepła, panel fotowoltaiczny i turbina wiatrowa.

Platforma służy do organizowania zajęć lekcyjnych i warsztatów w formie nie tylko teoretycznej, ale także praktycznej. Umożliwia m.in. przedstawienie działania czterech urządzeń zasilanych odnawialną energią w jednym miejscu jak również ukazuje możliwości łączenia  ich aby w jak największym stopniu wykorzystać siły natury. Prowadzenie takich zajęć wpływa na podniesienie wśród dzieci i młodzieży świadomości związanej z koniecznością ochrony środowiska naturalnego.

 

 

Takie właśnie przesłanie towarzyszyło prezentacji platformy w mieleckim gimnazjum. Uczniowie wysłuchali ciekawej prelekcji na temat OZE, a następnie mieli możliwość zadawania pytań. W ramach prezentacji multimedialnej twórcy platformy edukacyjnej przedstawili ogólne korzyści płynące z zastosowania OZE i omówili zasady działania poszczególnych alternatywnych źródeł.

Być może już niedługo podobne prezentacje platformy edukacyjnej OZE będą się mogły odbywać w innych mieleckich szkołach.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa