W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Plebiscyt Eskulap trwa. – Wyniki są ważne – mówią organizatorzy

W tym roku nowość: voucher na bezpłatne badania

Do końca grudnia można głosować na podkarpackich lekarzy, których pacjenci uważają za najlepszych w kategoriach: lekarz rodzinny, specjalista, dentysta. Mieszkańcy regionu głosując pokazują, że poziom opieki medycznej leży im na sercu, ale nie chcą tylko krytykować służby zdrowia.

Cieszą się, że mogą także docenić wyjątkowych medyków. Organizatorzy w geście podziękowania przekazują głosującym voucher na bezpłatne badania laboratoryjne.
– Dla nas, organizatorów Plebiscytu Eskulap, wyniki są ważne i to nie tylko te konkursowe. One oczywiście są istotne dla wszystkich angażujących się w plebiscyt, ale chcemy również zachęcić głosujących, by w pewien sposób wyróżnili także siebie, przyjrzeli się swojemu organizmowi, dali sobie szansę na zdrowie. Przekazujemy voucher na badania, bo wiemy, że wyniki mogą np. pokazać wczesne stadium chorób, które później niezwykle trudno opanować – mówi Mariana Mejkiw z Intermed. – Wiemy, że nasi głosujący to osoby odpowiedzialne i aktywne. Ale zdajemy sobie sprawę, że to często również cierpiące na brak czasu, by pomyśleć o sobie. Chcemy, aby poświęciły sobie chwilę.

– Każdy z nas, nawet gdy jest zdrowy, powinien raz na jakiś czas – w młodości raz na 3 lata, a w wieku dojrzałym raz do roku – wykonać tzw. podstawowe badania laboratoryjne: morfologię, lipidogram (cholesterol całkowity, cholesterol HDL i LDL oraz triglicerydy), badanie ogólne moczu, poziom glukozy na czczo oraz próby nerkowe (kreatynina i mocznik) – mówi lek. Agnieszka Słocka, p.o. dyrektora ds. medycznych mieleckiego pogotowia i lekarz SOR w Mielcu. – Ma to na celu wczesne wykrycie możliwych nieprawidłowości w pracy naszego organizmu, wytropienie tak zwanych cichych zabójców, jak cukrzyca, przewlekła choroba nerek, miażdżyca oraz anemia. W sposób dostrzegalny dla chorego objawiają się one już w zaawansowanym stadium, kiedy ich leczenie jest trudne i nie w pełni skuteczne.

Lekarka podpowiada, że jeśli cierpimy na choroby nerek, celem monitorowania warto wykonać takie badania jak: kreatynina, mocznik, morfologia, badanie ogólne moczu, potas, fosfor nieorganiczny, wapń, poziom albumin oraz białka całkowitego oraz badanie ogólne moczu. A dodatkowo, jeśli mamy kamicę nerkową nie zapomnijmy o kwasie moczowym. – W chorobach wątroby wykonujemy tzw. enzymy wątrobowe, czyli AST, ALT, GGTP oraz fosfatazę zasadową i bilirubinę całkowitą, a w zaawansowanych chorobach dodatkowo albuminy i białko całkowite – mówi lek. Agnieszka Słocka. – W związku z biegunką, zwłaszcza przewlekłą, watro wykonać pełny jonogram – potas, sód, chlorki oraz magnez oraz morfologię i OB. Przy przewlekłych stanach zapalnych oraz w anemii warto pamiętać o oznaczeniu poziomu żelaza – akcentuje.

 


Aby otrzymać voucher na badania wystarczy zagłosować w plebiscycie w jakiejkolwiek formie, a jest ich kilka do wyboru. Można skorzystać ze strony www.plebiscytesculap.pl, zadzwonić pod numer bezpłatnej informacji medycznej Intermed 17 283 83 37, czy wypełnić kupon dostępny w urzędach gmin lub w wybranych laboratoriach.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez 9 lat był na wszystkich lekcjach w szkole

Wiadomości Mielec

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jechał motocyklem pod prąd. Miał ponad 2 promile

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa