W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Sport

Pływacki atleta

A jednak! To, co niektórym wydawało się całkowicie nierealne, stało się rzeczywistością! Daniel Paduch, były pływak klubu Ikara Mielec i obecny mistrz Polski Masters, dokonał prawie niemożliwego!

Mielecki pływak podjął wyzwanie przepłynięcia 26 km non stop w akcji charytatywnej dla Waldusia Kardysia, przeprowadzonej w dniu, jakże wymownym – 2 kwietnia 2017 roku, czyli w 12. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Dystans maratoński ku czci polskiego Papieża, którego wielki pontyfikat obejmował ponad 26 lat, okazał się niezwykle wyczerpujący.

Daniel zmagał się nie tylko z olbrzymim dystansem (1040 długości mieleckiej pływalni), ale również z różnymi nieprzewidzianymi utrudnieniami podczas samotnego wyścigu, w szczególności z dwukrotnym skurczem mięśni nóg, z którym walczył ponad 8 km.

Na szczęście, Daniel Paduch zdołał pokonać wszelkie przeszkody i zrealizował swój cel, przepływając dystans 26 km w znakomitym czasie 6 godzin 36 minut i 49 sekund, co daje świetną średnią na 1 km – około 15 minut. Obecni na pływalni sympatycy pływaka zgotowali mu spontaniczną owację.

Serdeczne podziękowania należą się prezydentowi Mielca, pracownikom Urzędu Miasta i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu oraz pani Sylwii Meinie, dyrektor Szkoły Języków Obcych Promar International, darczyńcom: Grzegorzowi, Tomaszowi, Beacie, Marcinowi, Agnieszce, Kazimierzowi, Paulinie i Kasi oraz wszystkim ludziom dobrej woli i wielkiego serca za wspieranie tego niezwykłego przedsięwzięcia. To dzięki Państwu Walduś może wyjechać na kolejny turnus rehabilitacyjny.

Dziękujemy serdecznie darczyńcom za przekazane środki finansowe w wysokości 4870 zł.

Edward Tabor

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Finał EURO 2024 – Transmisja TVP – zobacz mecz na dużym ekranie w Multikinie w Navigatorze

Wiadomości Mielec

Sparing FKS Stal Mielec – ŁKS Łódź [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczystość uhonorowania czołowych zawodników MUKS Iryda Mielec [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa