Pływacki Mistrz

Urząd Miejski odwiedził Daniel Paduch, zdobywca dwóch złotych medali oraz srebra i brązu w rozgrywanych w Olsztynie Zimowych Mistrzostwach Polski Masters w pływaniu.

Daniel reprezentujący Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu, gdzie na co dzień pracuje i trenuje stanął na najwyższym stopniu podium na najdłuższym pływackim dystansie 1500 metrów stylem dowolnym zwyciężając z czasem 18.10.27.

Drugi złoty medal zdobył w wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym z czasem 2.16.06 pokonując między innymi Pawła Korzeniowskiego byłego Mistrzem Świata na tym dystansie. Medal srebrny wywalczył w wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym z rezultatem 4.35.78, natomiast czas 2.08.43 na dystansie 200 metrów stylem dowolnym wystarczył do zdobycia brązowego medalu.

img_0692_dxo-850x504

W zawodach, których poziom był bardzo wysoki, udział wzięło ponad 600 zawodników z całej Polski.  –  Bardzo się cieszymy z tak udanego występu i godnego reprezentowania naszego miasta. Mam nadzieję, że Danielowi nie braknie sił i motywacji w dalszym trenowaniu i zdobywaniu sportowych celów. Życzę mu również zdobycia kolejnych medali podczas zbliżających się zawodów z cyklu Puchar Polski Masters oraz letnich Mistrzostwach Polski Masters – powiedział podczas spotkania Zastępca Prezydenta Jan Myśliwiec.