Informacje Sport

Pływacy Ikara Mielec najlepsi w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików dwunastoletnich

W rozegranych w Mielcu czerwcowych zawodach pływacy Ikara Mielec zajęli pierwsze miejsce w punktacji drużynowej, zdobywając 16 medali w tym 6 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych.

W konkurencjach indywidualnych medale zdobyli:

Maja Ftara – 4 złote na 100 i 400 m stylem dowolnym oraz 100 i 200 m stylem klasycznym,

Paulina Gąska – 2 złote medale na 200 m stylem grzbietowym i zmiennym, 1 srebrny na 100 m stylem grzbietowym i 1 brązowy na 400 m stylem dowolnym,

Jakub Hałka – 2 srebrne medale na 100 i 200 m stylem grzbietowym,

Maja Michońska – 2 brązowe medale na 100 m stylem motylkowym i 200 m stylem zmiennym,

Zuzanna Miśkiewicz – 2 brązowe medale na 100 i 200 m stylem grzbietowym.

W sztafetach 4 x 50 m stylem zmiennym i dowolnym pływacy Ikara zdobyli jeszcze dwa srebrne medale. Sztafety startowały w składzie: Maja Ftara, Paulina Gąska, Maja Michońska i Zuzanna Miśkiewicz.Najlepszą zawodniczką zawodów została Paulina Gąska.