24 września 2019 (wtorek) - 11:48
Po kolędzie w Sarajewie
Po kolędzie w Sarajewie
Po kolędzie w Sarajewie
Informacje Kultura i nauka

Po kolędzie w Sarajewie

Ambasador RP Andrzej Krawczyk zaprosił gości na uroczystą Wigilię w Sarajewie. W Wigilii wzięli udział Polacy mieszkający w Bośni i Hercegowinie, żołnierze z Polskiego Kontyngentu Wojskowego, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, przyjaciele i partnerzy  polskiej ambasady w Sarajewie. A atrakcją wieczoru było wspólne kolędowanie z 8-osobową grupą naszego mieleckiego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Rzeszowiacy”. Mielczanie byli w Sarajewie na zaproszenie ambasadora RP od 8 do 10 grudnia.

Dzień po Wigilii, która odbyła się 8 grudnia, ,,Rzeszowiacy” wzięli udział w koncercie kolęd, który odbył się w kościele św. Antoniego w Sarajewie, gdzie śpiewali polskie kolędy i pastorałki dla ok. 80 gości. Wśród słuchaczy byli m.in.: przedstawiciele Polonii, żołnierze PKW EUPHOR, przyjaciele i partnerzy ambasady, przedstawiciele zakonu Franciszkanów, liczni przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, w tym kilku ambasadorów, sarajewscy katolicy oraz mieszkańcy miasta ciekawi polskiej tradycji bożonarodzeniowej.

Nasza mielecka delegacja ZPiT ,,Rzeszowiacy”: Sylwia Kilian, Karolina Czaja, Paulina Pasela, Mariusz Drożdżowski, Łukasz Kusek, Rafał Wawrzynek, Rafał Pomykała, instr. Jakub Jurek.

 

 

Po kolędzie w Sarajewie  Po kolędzie w Sarajewie  Po kolędzie w Sarajewie  Po kolędzie w Sarajewie  Po kolędzie w Sarajewie  Po kolędzie w Sarajewie

Po kolędzie w Sarajewie
Po kolędzie w Sarajewie
Po kolędzie w Sarajewie

Zobacz też...

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości