Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video Sport

Po meczu na szczycie nasze siatkarki wracają z Tarnowa pokonane [VIDEO]

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – ITA TOOLS Stal Mielec  3:2 (22:25, 25:19, 20:25, 25:16, 15:13)

Wczoraj w meczu na szczycie I Ligi Siatkówki Kobiet w Tarnowie nasza drużyna rozegrała niezwykle zacięty mecz z Roleski Grupy Azoty PWSZ.

Obie drużyny ze szczytu tabeli wygrały wszystkie dotychczasowe spotkania i nie straciły żadnego seta. Jednak we wczorajszym meczu to gospodynie zeszły niepokonane z parkietu.

Jak przed meczem powiedział trener Azotów Marcin Wojtowicz – ITA TOOLS Stal Mielec jest jednym z głównych kandydatów do awansu Myślę, że w sobotnie popołudnie będziemy świadkami dobrego siatkarskiego widowiska – zakończył.

W poprzednim sezonie, siatkarki z Mielca zakończyły rundę zasadniczą na trzeciej pozycji, notując piętnaście wygranych i dziewięć porażek. Jeżeli chodzi o bezpośrednie pojedynki pomiędzy zespołami z Mielca i Tarnowa, lepiej zaprezentowały się w nich tarnowianki. W ubiegłym roku nasz zespół wygrał w Mielcu 2-3, a w rewanżu rozegranym w Tarnowie, przegrał. 3-0.

We wczorajszym meczu w hali PWSZ w Tarnowie świetnie ropoczeła Stal, doprowadzając do 8 puktowej przewagi. Jednak po konsolidacji gospodyń wynik na tablicy pokazał 15:15. Końcówka jednak była nasza i set wygraliśmy ostatecznie 22:25.

W drugim secie dominowały wyłącznie Azoty i wygrały 25:19.

Trzeci set dzięki Julicie Molendzie, która wyróżniała się w końcówkach akcji na parkiecie, wygrały mielczanki 25:20.

Czwarty set ponownie dla zespołu z Tarnowa z wynikiem 25:16.

Od początku tie-break prowadziła Stal, która utrzymywała dwupunktową przewagę. W końcówce po serii udanych zagrywek zespół z Tarnowa doprowadził do przewagi i wygrywał ostatecznie 15:13.