W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Po raz czwarty w Padwi Narodowej świętowano dzień ziemniaka

13 września w Padwi Narodowej odbyło się „Święto ziemniaka”. Organizatorami czwartego Gminnego Święta Ziemniaka są: wójt gminy, Gminny Ośrodek Kultury oraz sołtys wsi Padew Narodowa.

Organizacja święta ziemniaka w Padwi Narodowej ma na celu  przybliżenie mieszkańcom gminy oraz wszystkim przybyłym gościom poznanie nowoczesnych odmian tego warzywa, posmakować przeróżnych potraw przygotowanych przez wszystkie sołectwa gminy na specjalnych stoiskach promocyjnych, a także i przede wszystkim podziękować rolnikom za trud, jaki wkładają w jego produkcję.

IV gminne święto ziemniaka odbyło się  13 września na obiektach szkolnych w Padwi Narodowej. Oficjalnego otwarcia  dokonał wójt gminy Robert Pluta, który witając przybyłych gości, podkreślił znaczenie pracy rolników w gminie, która  słynie przede wszystkim z uprawy ziemniaków. Wśród zaproszonych gości był także starosta powiatu mieleckiego Zbigniew Tymuła, który tego dnia świętował razem z mieszkańcami gminy.

Święto było także okazją do rozstrzygnięcia konkursów na „Najpiękniej przybrane stoisko promocyjne”, „Najlepszy trunek owocowy/nalewkę owocową” czy „Najbardziej innowacyjną potrawę z ziemniaka”. Wszyscy, którzy tego dnia przyszli razem świętować mogli też degustować tradycyjne potrawy, a na koniec bawić się z gwiazdą wieczoru z Podhala zespołem SYKOWNI.

Podczas imprezy zbierano także datki na pomoc w leczeniu chorej na raka Basi.

powiat-mielecki.pl

 

1631335615

167712277

307671036

1246127448

Zobacz też...

Udana premiera spektaklu ,,Dziadów fragmenty” [FOTO]

Redaktor naczelny

SDK – trwają zajęcia dla najmłodszych w „Aniołkowie”

Redaktor naczelny

Uprowadzony wóz – kolejny skandal wokół znanej rodziny byłego biznesmena z Malinia

cien