19 września 2018, 6:10
Slider
Image default
  • Home
  • Sport
  • Pobiegli, by pomóc choremu chłopcu [FOTO]
Sport

Pobiegli, by pomóc choremu chłopcu [FOTO]

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, by pomóc choremu Mateuszowi, zachęcili kilkanaście osób do uczestnictwa w 4. PKO Rzeszowskiej Sztafecie Maratońskiej. Udział w tym przedsięwzięciu, był warunkiem pomocy 12-letniemu chłopcu.

W ramach prowadzonego przez PKO Bank Polski programu „PKO Biegajmy razem”, fundacja organizuje charytatywne akcje biegowe – „biegnę dla…”. Wszystko po to, by pomóc osobom potrzebującym wsparcia w procesie leczenia. Taką pomoc fundacja zaproponowała również rodzicom 12-letniego Mateusza – chłopca, który urodził się z Zespołem Goldenhara oraz niedoborem wzrostu. 12-latek jest spokrewniony z policjantką z komendy w Mielcu.

Funkcjonariusze bez chwili wahania zdecydowali się pobiec dla chorego Mateuszka. Aby pomóc chłopcu, policjanci zachęcili do uczestnictwa w biegu kilka drużyn sztafetowych, które wspólnie z policjantami przebiegły trasę maratonu na dystansie 42 kilometrów.

Do inicjatywy włączyli się podopieczni Domu Dziecka w Skopaniu oraz dwie grupy biegowe z Mielca: Zabiegani Mielec oraz Run For Fun.

Darowizna zdobyta dzięki zaangażowaniu policjantów i ich przyjaciół, zostanie przekazana na konto organizacji, której Mateusz jest podopiecznym – Fundacji „Dzieciom” Zdążyć z pomocą.

Każdy kto chce wpłacić pieniądze aby pomóc Mateuszowi może to zrobić wpłacając je na konto:

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”

ul. Łomiańska 5, 01 – 685 Warszawa

Alior Bank SA. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

tytułem: – 24658 Kowal Mateusz – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Mieleccy policjanci dziękują za wsparcie właścicielowi firmy MARKPOL, Panu Markowi Rzeźnikowi oraz wszystkim uczestnikom wspólnego biegu.

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja