W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Multimedia Relacje z wydarzeń Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Pocisk w środku miasta. Mogło być groźnie! [FOTO][VIDEO]

Na Smoczce znaleziono pocisk artyleryjski. Wykopali go członkowie stowarzyszenia Odrodzony Mielec, którzy prowadzili prace ziemne związane z powstaniem namalowanych niedawno murali w okolicach ul. Szafera.

Podczas prac związanych z działalnością stowarzyszenia znaleziony został niewybuch. Jest to prawdopodobnie pozostałość po I lub II wojnie światowej.  Z nieoficjalnych informacji wynika, że znaleziony niewybuch to pocisk artyleryjski kalibru 75 mm, tzw. „Kubuś”.

Pocisk został odnaleziony w czwartek 29 września ok. godz. 17, kiedy to członkowie stowarzyszenia Odrodzony Mielec, którzy prowadzili prace ziemne przy nowopowstałych muralach. Na miejscu szybko znalazła się policja, która zabezpieczyła miejsce odkrycia niebezpiecznego „zabytku”. Obecnie miejsce to znajduje się pod nadzorem służb mundurowych. Jutro (w piątek 30 września) na miejsce przyjadą saperzy, którzy zajmą się wydobyciem, transportem i detonacją pocisku.

wcj24.pl

[nggallery id=238]
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa