W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Podcięte skrzydła Aeroklubu

Każdego dnia użytkownicy mieleckiego lotniska, patrząc przez okna hangaru, widzą przeraźliwe pustki. Na ogromnej powierzchni kompletnie nic się nie dzieje. Nie ma tam nikogo. I nawet nas nie dziwi, gdy słyszymy, że „firma-widmo” nie płaci za czynsz Mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnego. No bo po co płacić za coś, z czego nie korzysta? Ale żarty na bok, bo cała ta sytuacja bardzo boleśnie uderza w Aeroklub Mielecki, który od lat cierpi na brak miejsca do rozwoju i zwykłego funkcjonowania.

Obchodzący w tym roku 75–lecie Aeroklub propaguje tradycje lotnicze Mielca m.in. poprzez organizację szkoleń (głównie dla dzieci i młodzieży), ale nie tylko. Aby to dalej robić, potrzebuje odpowiedniej bazy, infrastruktury i miejsca na rozwój.

Pisma od komorników

Kilka lat temu stowarzyszenie to zajęło pomieszczenia w budynku przy ul. Lotniskowej 14. – Udało się wypracować konsensus. Mamy siedzibę. Możemy działać i dalej szkolić – cieszył się kilka lat temu Paweł Świerczyński, prezes Aeroklubu. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Zarządca obiektu, spółka Mielecka Agencja Rozwoju Regionalnego, zaczął wynajmować go także innym podmiotom. Jeden z nich, delikatnie mówiąc, wzbudza kontrowersje. Zajmuje on również połowę hangaru, w drugiej części funkcjonuje Aeroklub.
Z naszych informacji wynika m.in., że firma ta, której nazwy jeszcze nie wymieniamy, ale do tematu najprawdopodobniej wrócimy, nie płaci MARR-owi za wynajem pomieszczeń. Zaległości mają być już tak duże, że sprawa toczy się w sądzie. Dodatkowo na adres hangaru przychodzą pisma od komorników, z których wynika, że firma zalega różnym podmiotom ogromne kwoty. To tylko potwierdza pojawiające się głosy, że nie płaci ona też za czynsz MARR-owi. Jeśli to prawda, to dlaczego Agencja nie wyeksmituje dłużnika i nie przekaże wolnych pomieszczeń Aeroklubowi, żeby ten w końcu mógł się rozwijać?
Jako że działka, na której stoi budynek przy ul. Lotniczej 14, należy do miasta, o komentarz poprosiliśmy w magistracie.
W związku z tym, że nie jesteśmy stroną w tej sprawie, polecamy skontaktować się z MARR S.A. w celu uzyskania potrzebnych informacji – poradziła nam Marietta Mateja-Nowak z Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Stracą siedzibę?

I tak też zrobiliśmy. Skontaktowaliśmy się z prezesem Agencji, Antonim Górskim. Tyle że nie odpowiedział nam na żadne z zadanych przez nas pytań. Ponowiliśmy je drogą elektroniczną. Prezes MARR obiecał, że odpowie w najbliższym czasie. Czekamy.
Tymczasem problem jest poważny. – W budynku, który przecież wybudowano dla nas, nie mamy jak realizować swoich planów rozwojowych. Pomieszczenia w naszej siedzibie cały czas zajmuje jakaś firma. Nie możemy się rozwijać – załamuje ręce Paweł Świerczyński.
A może być jeszcze gorzej. Z naszych informacji wynika, że MARR czyni starania w Urzędzie Miasta o zakup działki przy ul. Lotniskowej 14. Lotniczy aktywiści obawiają się, że jeśli magistrat na to przystanie, ich stowarzyszenie może zostać bez domu.
Do tematu powrócimy.

Paweł Galek Artykuł ukazał się także w gazecie Super Nowości 

Miłośnicy lotnictwa z Aeroklubu Mieleckiego zajmują jedną część hangaru, w drugiej – na ogromnej powierzchni kompletnie nic się nie dzieje. Fot. Paweł Galek
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny na Osiedlu Lotników – Rodzinnie u Ducha

Wiadomości Mielec

Szkoły w województwie podkarpackim z najzdolniejszymi uczniami

Wiadomości Mielec

Tragedia w Książnicach

Wiadomości Mielec

2 komentarze

Marek B. 18 kwietnia 2021 (niedziela) at 16:56

Może Pan Świerczyński nie ma miejsca żeby się rozwijać bo podnajmuje hangar innym firmom?

Odpowiedz
Roman 22 kwietnia 2021 (czwartek) at 08:05

Rozwój ? Odremontowane dwa AN-2 kiedy ostatnio latały ? Kupione Morane do tanich „holi szybowców” ostatnio niebo widziało przez okno kilka lat temu. Dumne sekcje a tak naprawdę lata kilka prywatnych osób na prywatnych szybowcach + 50 letni Gawron. Wilga w remoncie od lat, a podobno sprzedaż 3 Zlinów miała pozwolić na naprawę całego tego sprzętu. Nadal trwa pozyskiwanie kolejnych wraków i opowiadanie bzdur, że będzie kiedyś latać. Może czas rozliczać kolejne projekty i realizacje. Aeroklub 5 osób………

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa