W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Podkarpaccy terytorialsi od początku pandemii angażują się w opiekę nad kombatantami i osobami starszym

Dowożenie leków, zakupów, czy pomoc w dotarciu na szczepienia realizowane są każdego dnia. Żołnierze z niżańskiego Batalionu Lekkiej Piechoty pomogli jednak w nieco inny sposób.

W ubiegłym tygodniu do drzwi jednego z naszych weteranów, Pana Józefa Kobylarza ps. „Bocian” z Nowosielca, zapukali żołnierze 321 kompanii lekkiej piechoty. Podczas spotkania terytorialsi przekazali Panu Józefowi wózek rehabilitacyjny, który został zrefundowany przez żołnierzy 32 Batalionu Lekkiej Piechoty z Niska.

– Jako żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” dziedziczymy tradycje Armii Krajowej okręgu podkarpackiego, czego świadectwem jest noszona na ramieniu „kotwica” Polski Walczącej. To nasza powinność i zaszczyt móc o nich się troszczyć, bo to z nich bierzemy przykład i siłę do służby naszej lokalnej społeczności. To swoista „SZTAFETA POKOLEŃ” i kontynuacja dzieła z orłem w koronie i flagą biało – czerwoną  – mówi kpt. Michał Kuśmierz – dowódca niżańskiej kompanii lekkiej piechoty.

Na terenie województwa podkarpackiego obecnie mieszka 63 kombatantów. Od początku pandemii żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, jako spadkobiercy tradycji żołnierzy Armii Krajowej i podziemia niepodległościowego, wspierają naszych starszych przyjaciół. Nasze działania ukierunkowane są między innymi na realizację akcji #ObiadyDlaBohaterów, której organizatorem jest „Stowarzyszenie Odra-Niemen”. Aktualnie dostarczamy 32 obiady dziennie do potrzebujących kombatantów na terenie Rzeszowa, Łańcuta, Dębicy oraz powiatu stalowowolskiego. Przez ostatnie tygodnie terytorialsi pomagają także kombatantom i seniorom dotrzeć do punktów szczepień, jak również wspierają
w robieniu zakupów spożywczych i medycznych.  

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

Złote Gody seniorów w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa