W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje

Podkarpacie pożegnało Tadeusza Pakułę [FOTO]

24 grudnia odszedł do wieczności Tadeusz Pakuła – były szef pilotów doświadczalnych w WSK PZL Mielec.

W sobotę, 2 stycznia odbyły się uroczystości pogrzebowe Tadeusza Pakuły – mieleckiego asa lotnictwa, który opracował pierwszą w Polsce instrukcję wykonywania lotów patrolowych oraz lotów połączonych z gaszeniem pożarów.

Jego kariera zawodowa związana była z WSK „PZL Mielec”, gdzie pracował w latach 1956-1990 i przeszedł przez wiele zawodowych szczebli, aby zostać pilotem doświadczalnym, a później szefem pilotów.

Jako wielki pasjonat lotnictwa działał aktywnie w Aeroklubie Mieleckim jako pilot instruktor szybowcowy, pilot – instruktor samolotowy, szef wyszkolenia i członek Zarządu AM. Należał także do Mieleckiego Klubu Seniorów Lotnictwa. Za swoje dokonania był wielokrotnie nagradzany i odznaczany. Zmarł w wieku 87 lat.

Delegacja z Aeroklubu Mieleckiego uczestniczyła w uroczystościach pogrzebowych. Złożyli wieńce od Aeroklubu, Klubu Miłośników Lotnictwa TMZM oraz Klubu Pilotów Doświadczalnych.

Symbolicznie piękna pogoda jak na tę porę roku umożliwiła przelot samolotu TS-11 Iskra, to samolot symbol Mielca, na którym również latał Tadeusz Pakuła.

Uczestnicy dziękują pilotom Mirosławowi Obrębskiemu i Jakubowi Kubickiemu oraz mechanikom Krzysztofowi i Adamowi za przygotowanie maszyny. Specjalne podziękowanie dla Prezydenta Miasta Mielca, który dofinansował w części ten piękny gest jakim był przelot samolotu odrzutowego TS-11 Iskra nad cmentarzem w Rzeszowie w hołdzie Ś. P. Tadeuszowi Pakule!

Tekst: Monika Konopka, Paweł Świerczyński

Zdjęcia:
Fot. Aeroklub Mielecki

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa