W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Podkarpacka grupa policyjna SPEED [VIDEO]

Nadmierna prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wyniki pracy policjantów z podkarpackiej grupy SPEED wciąż pokazują, że nie brakuje kierowców, którzy zagrażają bezpieczeństwu.

Użytkownicy dróg, którzy nie przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego, muszą się liczyć z konsekwencjami. Od sześciu miesięcy na Podkarpaciu działa policyjna grupa „SPEED”. Policjanci ruchu drogowego wchodzący w jej skład, dbają o bezpieczeństwo podróżujących drogami naszego regionu.

Na co dzień starają się przeciwdziałać agresywnym i niebezpiecznym zachowaniom na drodze. Od 17 lipca do 31 grudnia ubiegłego roku policjanci z podkarpackiej grupy „SPEED” skontrolowali łącznie 12 815 kierowców i ujawnili 12 522 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Zatrzymali 371 praw jazdy, z czego 317 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze nałożyli ponad 10 tys. mandatów, w tym ponad 7 tys. za przekroczenie prędkości. Skierowali 174 wnioski o ukaranie za wykroczenia drogowe, zatrzymali 635 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci ujawnili także 82 przestępstwa popełnione w ruchu drogowym m.in. kierowanie po alkoholu, czy jazda bez uprawnień. Na pobłażliwość funkcjonariuszy nie mogą liczyć kierowcy, których niebezpieczne zachowanie stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Przecenianie własnych możliwości, nadmierna prędkość, niebezpiecznie wykonywane manewry, niejednokrotnie prowadzą do tragicznych zdarzeń. Do jednej z takich niebezpiecznych sytuacji doszło pod koniec listopada ubiegłego roku w Pilznie, w powiecie dębickim. Kierujący audi przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h.

W terenie zabudowanym jechał z prędkością 104 km/h. Dodatkowo w trakcie jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa i nie sygnalizował zmieniany pasa ruchu. Kierujący został ukarany mandatem i punktami karnymi, stracił także prawo jazdy. Mandatem i punktami karnymi został ukarany również kierujący skodą. W grudniu, na rzeszowskim odcinkiem autostrady A4, pędził z prędkością 213 km/h, przy ograniczeniu w tym miejscu do 140 km/h.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Sprawca przemocy w rodzinie trafił do aresztu

Wiadomości Mielec

Dzisiaj w Mielcu policja zanotowała zwiększoną aktywność oszustów

Wiadomości Mielec

W Trzcianie skradziono motocykl marki WSK

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa