W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Informacje

Podkarpacka trójka rośnie w siłę [FOTO]

W sobotę, 27 maja 2023 r. przygodę z 3 Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej rozpoczęło blisko 80 nowych kandydatów do służby.

Kolejni ochotnicy z Podkarpacia postanowili podjąć wyzwanie i poczuć na własnej skórze jak wygląda wojsko. Przeszkolenie wojskowe 16 i 8-dniowe otworzy im drogę do służby w Wojsku Polskim.

W 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej jest to już czwarte szkolenie podstawowe i wyrównawcze w tym roku. Pierwszy dzień to głównie formalności, szkolenia, wizyta w magazynie mundurowym i test sprawności fizycznej. To także pierwsze kroki w mundurze i poznanie życia w koszarach. I mimo że momentami może być ciężko, to nowi ochotnicy mają przed sobą jeden cel-dać z siebie wszystko. Zapewne każdy z nich wojskowy mundur założył z innych pobudek, jednak od dziś wszystkich łączy jedno motto „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko”. Nowi ochotnicy rozpoczynają przygodę z wojskiem szkoleniem 16 i 8- dniowym.

Swój udział w szkoleniu podstawowym uczestnicy motywują m.in. chęcią sprawdzenia własnych umiejętności, spełnieniem marzeń o służbie, chęcią poznania ludzi z pasją, których wśród Terytorialsów nie brakuje. Ponadto argumentem, który wielokrotnie wybrzmiewał z ust przyszłych podkarpackich Terytorialsów, jest sytuacja za naszą wschodnią granicą i świadomość, że dzięki przeszkoleniu wojskowemu będą mieli realny wpływ na podniesienie potencjału obronnego kraju. Zyskają tym samym umiejętności, aby w razie potrzeby stanąć w obronie swoich najbliższych.

Motywacja rodziny oraz wartości patriotyczne zmotywowały mnie by sprawdzić siebie i służyć Ojczyźnie. Założenie munduru to świadomość odpowiedzialności. W życiu cywilnym jestem studentką, dzięki przeszkoleniu nabędę nowe umiejętności pozwalające podnosić moje kompetencje – powiedziała Diana, która rozpoczęła 16-dniowe szkolenie podstawowe w 3 PBOT.

Tzw. szesnastka, czyli 16-dniowe szkolenie podstawowe jest adresowane do osób, dla których wojsko to całkowicie nieznany ląd. W tym czasie pod okiem instruktorów zrealizują program mający przygotować ich do pełnienia terytorialnej służby wojskowej. Każdy dzień będzie wypełniony rozmaitymi ćwiczeniami, m.in. z posługiwania się bronią, elementów taktyki, łączności, topografii oraz pierwszej pomocy. Zwieńczeniem 16-dniowego wysiłku będzie egzamin sprawdzający w postaci tzw. pętli taktycznej oraz przysięga wojskowa. Równolegle do „szesnastki” odbywa się 8-dniowe szkolenie wyrównawcze, skierowane do osób, które w przeszłości były już w strukturach wojskowych.

Terytorialna służba wojskowa cieszy się wciąż niesłabnącym powodzeniem. Atrakcyjność warunków służby, a przede wszystkim możliwość połączenia dotychczasowej pracy zawodowej z służbą wojskową przyciąga do 3 Podkarpackiej Brygady OT ludzi w różnym wieku. Cechą charakterystyczną systemu szkoleń w 3 Podkarpackiej Brygadzie OT jest dostosowanie procesu szkolenia do specyficznych uwarunkowań służby, która łączy aktywność w życiu cywilnym ze służbą wojskową bez konieczności rezygnacji z dotychczasowych zajęć.

Kolejne szkolenie startuje już 24 czerwca w ramach projektu „Wakacje z WOT”, tu znajdziesz kontakt do naszych rekruterów: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ . Pracuj, studiuj, ucz się i zdobywaj doświadczenie wojskowe w 3 Podkarpackiej Brygadzie OT.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Rośnie drzewo na cześć rodziny Ulmów

Wiadomości Mielec

Przez Tuszymę jechał 105 km/h

Wiadomości Mielec

Izby Pamięci i Tradycji w Radomyślu Wielkim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa