W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Podkarpackie Centrum Innowacji wspiera mielecki szpital! #DrukujemyDlaMedykow [FOTO]

Inicjatywa #drukujemydlamedykow to nie była kwestia pomysłu ale podjęcie decyzji o działaniu i wróżeniu inicjatywy. To akcja charytatywna skupiająca firmy i indywidualnych wolontariuszy mająca na celu produkcję przyłbic ochronnych dla służb medycznych. Taka działalność to wbrew pozorom duże przedsięwzięcie logistyczne wymagające szybkiego zbudowania w pełni funkcjonującej organizacji koordynującej logistykę, finanse, dostawy, produkcję, zamówienia i komunikację. Nasze przyłbice trafiły już do ponad 100 placówek medycznych i miejsc, w których pracuje personel medyczny – to również Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu – Mówi Pan Karol Kibałko oprowadzając nas po ogromnym, wyposażonym w nowoczesne urządzenia biurowcu. To siedziba Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Każdą organizację budują ludzie. Nasza jest szczególna – ponieważ zrzesza ludzi z wielkim sercem, którzy łączą swe siły w obliczu globalnego zagrożenia jakim jest koronawirus. Ludzie, którzy tworzą nasz zespół to specjaliści w swoich dziedzinach. Dlatego też łącząc nasze kompetencje powstała ekipa do zadań specjalnych – w sam raz na obecną chwilę – kiedy należy postawić na szali swój czas, zdrowie – by pomóc tym, którzy chronią nas na co dzień – Medykom, stojącym na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Ta inicjatywa nie ma lidera, jest porozumieniem ludzi dobrej woli gotowych do działania w sytuacjach nadzwyczajnych. Jej początki to konsekwencja niemalże jednocześnie nawiązanego kontaktu i szybkiej wymiany pomysłów pomiędzy Bartoszem Jadamem (Dyrektorem ProtoLab w Podkarpackim Centrum Innowacji), Pawłem Wasilewskim (Dyrektorem Kastra IT), Rafałem Cencorą (CEO firmy HugeTech), oraz Waldemarem Kidackim (właścicielem firmy Hammerland Design). Działamy w strukturze rozproszonej, ale pozostajemy w ciągłym kontakcie dzięki nowoczesnym technologiom, w tym wideokonferencjom. To co robimy można przyrównać do samolotu, który budujemy w locie.

Jak działamy? Nasza akcja ma charakter pro bono i jej istotę można oddać w trzech punktach:

  1. Zbieramy fundusze na produkcję – Prowadzimy zbiórkę pieniędzy na
    zakup materiałów niezbędnych do produkcji przyłbic dla służb medycznych.
  2. Produkujemy przyłbice – Drukujemy uchwyty w technologii 3D, wycinamy laserowo szybki z transparentnego PET
  3. Dostarczamy tam gdzie są potrzebne – W pierwszej kolejności
    zapewniamy zabezpieczenie ratownikom medycznym i SOR-om, następnie oddziałom szpitalnym i przychodniom.

W ciągu pierwszych 10 dni wykonaliśmy 15 000 przyłbic, zaopatrzyliśmy 92 różnego rodzaju placówek z całej Polski, aktywnych jest 59 wysokiej klasy drukarek 3D i działa 77 wolontariuszy. Te liczby ulegają zmianie z godziny na godzinę. Mamy dwie technologie produkcji przyłbic: pierwsza wykonywana na prasie introligatorskiej, opiera się na folię pet oraz polipropylen i według tego projektu, mając materiał (który jest teraz trudny do zdobycia na rynku) jesteśmy w stanie produkować 20 tysięcy przyłbic dziennie; druga to druk 3D, obecnie w sieci pomocy jest 59 drukarek 3D, jedna drukarka robi ok 5-6 przyłbic dziennie razem ok 300/dzień. Czas wydruku 1 korpusu do drukarki wynosi ok 1:20. W dniu dzisiejszym uruchamiamy technologię wtryskową i ruszamy z produkcją masową.

Nasze kreatywne zespoły pracują również nad innymi innowacyjnymi
rozwiązaniami tj. respiratory 3D, adaptery do masek, ochraniacze do intubacji osób zakażonych czy nowoczesne maseczki.
Śledzimy wydarzenia na świecie i zbieramy informację o potrzebach, starając się na nie natychmiast reagować. Pracujemy nad inicjatywą wdrożenia na zasadach pro bono testowania przesiewowego mieszkańców naszego regionu na koronawirusa SARS-CoV-2.

Chociaż dużo mówi się o środkach przeznaczanych na zakup urządzeń medycznych, to tu i teraz musimy ograniczać rozprzestrzenianie się wirusa, a temu służą środki ochrony indywidualnej. Do takich właśnie należą przyłbice, które dostarczamy do placówek medycznych. Przede wszystkim brakuje nam materiałów do produkcji, ale to nie ze względu na brak ich dostępności, ale brak środków finansowych za ich zakup. Spływają do nas prośby już nie tylko z województwa ale z całego kraju.

Wesprzeć nas można bezpośrednio dostarczając materiały lub wpłacając wsparcie na konto Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka Numer konta: 25 9162 0000 2001 0012 3767 0001

Więcej informacji na temat akcji znajduje się na stronie internetowej pod adresem www.drukujemydlamedykow.pl

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dofinansowanie rozwoju zrównoważonego i ekologicznego systemu transportu publicznego

Wiadomości Mielec

Głosowanie będzie w SP 3 (nowa hala sportowa szkoły) a nie w MPGK

Wiadomości Mielec

Chorzelowiacy Przepędzili Zimę i Przywitali Wiosnę [VIDEO, FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa