W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Podkarpackie Pokazy Lotnicze na mieleckim lotnisku

Zbliżające się wielkimi krokami IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze zaplanowane na sobotę 28 lipca wzbudzają ogromne zainteresowanie nie tylko w naszym regionie, ale także w ościennych województwach.

Ze względu na moc przygotowanych atrakcji organizatorzy tego wydarzenia spodziewają się kilkudziesięciotysięcznej rzeszy gości, która przybędzie na mieleckie lotnisko, aby wziąć udział w jubileuszowych obchodach 80-lecia mieleckiego przemysłu lotniczego i 100-lecia polskiego lotnictwa.

Zapewnieniu sprawnej komunikacji podczas imprezy służyć ma specjalnie przygotowana organizacja ruchu z którą warto się wcześniej zapoznać, aby uniknąć kłopotów zarówno z podczas wjazdu jak i wyjazdu z terenu imprezy.

DOJAZDY, WYJAZDY I PARKINGI

Wszyscy, którzy zdecydują się dotrzeć na mieleckie lotnisko samochodami osobowymi będą mieli dwie możliwości dojazdu. Dojazd na główny, bezpłatny parking imprezy obok firmy Husqvarna, gdzie przygotowano około 5 tysięcy miejsc parkingowych, prowadził będzie z ulicy Sienkiewicza i drogi wojewódzkiej 985 z kierunku Tarnobrzega, przez ulicę Kosmonautów na ulicę Lotniskową. Ulica Kosmonautów w dniu pokazów będzie ulicą jednokierunkową. Wyjazd z tego parkingu poprowadzono ulicą COP-u i ulicą Strefową (obie te drogi w tym dniu także będą jednokierunkowe), którymi można będzie wyjechać na ulicę Wojska Polskiego (obok Hotelu Iskierka).

Co ważne – w dniu imprezy zamknięte dla ruchu samochodów (za wyjątkiem mieszkańców) będą ulice Szybowcowa, Orla i Cyranowska (do skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego).

Drugą możliwością dostania się w rejon pokazów będzie dojazd samochodem na teren Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec ulicami Padykuły, Wojska Polskiego, Przemysłową lub Partyzantów i pozostawienie samochodu na parkingach przy ulicy Wojska Polskiego (np. obok firmy Kirchhoff) oraz na parkingach przed bramą główną SSE Euro-Parku Mielec.

Warto zaznaczyć, że na ulicy wiodącej od bramy głównej SSE w kierunku lotniska (obok PZL) przewidziano jedynie ruch pieszy. Samochodem przez tzw. bramę północną SSE na lotnisko nie wjedziemy. Zamkniętą dla ruchu w obu kierunkach będzie także ulica Sołtyka (łącząca lotnisko i osiedle Mościska), która w dniu pokazów będzie drogą ewakuacyjną.

Parking dla osób niepełnosprawnych, a także parking dla rowerzystów zlokalizowano tuż obok głównego wejścia na teren imprezy w okolicach bramy północnej SSE. Niepełnosprawni dostać się tam będą mogli zarówno od strony ulicy Sienkiewicza jak i od strony SSE Euro-Park.

BEZPŁATNA KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA

Doświadczenia z poprzednich pokazów lotniczych organizowanych w Mielcu pokazują, że przy sprzyjającej pogodzie trzeba się liczyć z tym, że mieleckie lotnisko w ciągu jednego dnia odwiedzić może nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. W takich sytuacjach trudno uniknąć różnych utrudnień i niedogodności.

Aby było ich jak najmniej organizatorzy w szczególny sposób zachęcają do skorzystania z bezpłatnych linii autobusowych, których w porównaniu do I Podkarpackich Pokazów Lotniczych zorganizowanych w Mielcu w roku 2015 będzie więcej, a autobusy będą kursować z większą częstotliwością.

W związku z IV Podkarpackimi Pokazami Lotniczymi Miejska Komunikacja Samochodowa w Mielcu uruchamia trzy linie specjalne, którymi będzie się można dostać na teren lotniska. Linia L1 będzie miała swój początek na ulicy Ducha Świętego (Osiedle Lotników), natomiast autobusy linii L2 i L3 swoje kursy będą rozpoczynały na dwóch specjalnie zorganizowanych z okazji lotniczego święta parkingach Park&Ride – przy ulicy Rzecznej (L2) i przy ulicy Królowej Jadwigi – Cmentarz Komunalny (L3).

Zostawiając swój samochód na tych parkingach można będzie można szybko i sprawnie dojechać na teren imprezy korzystając z bezpłatnej publicznej komunikacji. Co niezwykle istotne autobusy MKS dojeżdżać będą na miejsce pokazów przez bramę wschodnią SSE Euro-Park, unikając korków jakie mogą się tworzyć przy wjeździe z ulicy Sienkiewicza na ulicę Kosmonautów.

Autobusy będą kursować z częstotliwością co 30 minut. Na przystankach zlokalizowanych przy Alei Niepodległości – Wiadukt i Plac AK, autobusy linii L1 i L2 jadące na lotnisko będą się pojawiać co 15 minut.

Na tablicach informacyjnych w autobusie jadących w kierunku lotniska będzie oznaczona dana (L1, L2 lub L3) linia oraz tekst „POKAZY LOTNICZE”. Na trasie powrotnej z lotniska autobusy będą miały oznaczenie w zależności od linii: L1 – OS. LOTNIKÓW, L2 – PARKING RZECZNA, L3 – PARKING CMENTARZ.

 

Edward Tabor

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Maryla Rodowicz na Dniach Mielca [VIDEO]

VI Super Sprint Mielecki Targum [FOTO]

Wiadomości Mielec

Policjanci na rowerowym rajdzie dla dzieci i młodzieży z Wadowic Górnych i Przebendowa [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa